"Na znamení k zastavení vozidla řidič nejprve přibrzdil, následně však sešlápl plyn a začal policistům ujíždět. Aby se strážcům zákona ztratil z dohledu, sjel s vozidlem několikrát i mimo pozemní komunikaci a snažil se ujet přes louky i pole. Jeho jízda skončila na travnaté ploše, kde vozidlo zastavil a dal se na úprk do přilehlého lesíku," popisuje mluvčí moravskoslezské policie Kateřina Kubzová. 

Pohřešovaní a hledaní lidé, Frýdecko-Místecko, červenec 2022.
Znali jste je? Zmizeli, policie hledá na Frýdecko-Místecku zločince i ztracené

V té chvíli už měl řidič v patách také dopravní policisty, kteří ho po několika desítkách metrů dostihli a zadrželi. Zadržený muž se poté podrobil orientačnímu testu na přítomnost jiných návykových látek, který vykázal pozitivní výsledek na amfetamin, lékařskému vyšetření se však odmítl podrobit.

"Šestačtyřicetiletý muž měl navíc platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Automobil měl řidič zakoupit ze zahraničí a dosud ho nezaregistrovat v České republice. Vozidlo bylo policisty zajištěno," pokračuje mluvčí policie. 

 

Ilustrační foto.
Vzhůru na koupaliště na Frýdecko-Místecku, kolik tam dnes utratíte peněz

Dopravní policisté muže předali kolegům z obvodního oddělení Třinec, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což podezřelému hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. Přestupkové jednání týkající se odmítnutí vyšetření ke zjištění ovlivnění jinou návykovou látkou bude předáno příslušnému správnímu orgánu.