Příslušníci Oddělení železniční policie a doprovodu vlaků Ostrava devatenáctiletého zloděje přistihli přímo při činu. Stalo se tak během kontroly pantografické soupravy na trati z Českého Těšína do Třince. „Policisté zaznamenali, že na umývárnách a WC jsou odmontovány vodovodní baterie. Na devátém sociálním zařízení měli možnost samozvaného instalatéra pozorovat přímo při práci. O jeho sběratelské vášni svědčila nejen nerezová vodovodní baterie v jeho rukou, ale dalších osm uschovaných v batohu,“ uvedla Daniela Vlčková z tiskového oddělení moravskoslezské policie.

Mladík nejprve tvrdil, že kradl poprvé, během vyšetřování se však ukázalo, že nemluvil pravdu. Ve vlacích řádil od konce loňského roku. Vybíral si především soupravy jezdící na trasách mezi železničními stanicemi Mosty u Jablunkova – Třinec – Český Těšín – Karviná – Bohumín. Českým drahám způsobil škodu za přibližně šest tisíc korun. Je obviněn z krádeže. Hrozí mu až tři roky vězení.

Mladík měl již dříve problémy se zákonem. Vloni v červenci mu Okresní soud v Karviné za krádeže vyměřil obecně prospěšné práce v délce 150 hodin. Tento trest i přes písemné výzvy zatím neodpracoval.

Nyní čelí dalšímu obvinění z krádeže, na které zákon pamatuje až dvěma roky žaláře. Na mladíka se ale vztahuje přísnější sazba. Jelikož byl v posledních třech letech za majetkové delikty odsouzen, mohl by ve vězení strávit až tři roky.