K opakovaným vloupáním do rodinných domků a výrobních podniků docházelo tento měsíc ve služebním obvodu Frýdlantu nad Ostravicí. Policisté na místech činů zajišťovali stopy svědčící o tom, že se těchto skutků dopouští jedna osoba. V jednom domě v Ostravici pachatel vyrazil dveře a odnesl si odtud elektroniku za 25 tisíc korun. Za tři dny vnikl do tohoto domu stejnou cestou a odcizil opět elektroniku za necelých 20 tisíc korun.

„Ve Frýdlantu nad Ostravicí vnikl dvakrát do jednoho výrobního podniku se čtrnáctidenním odstupem a vloupával se do šatních skřínek zaměstnanců, kde kradl především peníze a mobilní telefony,“ řekl tiskový mluvčí Okresního ředitelství Policie ČR ve Frýdku-Místku Ivan Žurovec. Při posledním vloupání z pondělí 19. května však již byli frýdecko-místečtí policisté na stopě 18letého mladíka z Havířova, který občas přespává v Ostravici.

„Po zadržení se dosud netrestaný mladík ke své trestné činnosti kriminalistům doznal. Za trestné činy krádeže a porušování domovní svobody mu hrozí až tři roky vězení,“ doplnil mluvčí Ivan Žurovec.