„Upozornil nás na něj 8. dubna po dvaadvacáté hodině telefonem jeden z místních občanů. Po příjezdu kolegové zjistili, že pachatel rozbil dlažební kostkou dveře obchodu, načež z pultu ukradl dvě kovové příruční pokladny, ve kterých bylo dvacet tisíc korun. V té době již pachatelé jednu z pokladen v blízkém lese otevřeli a peníze šli utratit do restaurace,“ sdělil dnes dopoledne tiskový mluvčí Okresního ředitelství Policie ČR ve Frýdku-Místku Ivan Žurovec.

Pobertům ovšem už nad ránem peníze došly, a z toho důvodu si otevřeli další pokladnu. Když se ji pokoušeli v pět hodin ráno násilně v městském lese rozebrat, uslyšel je jeden z jablunkovských občanů. „Rychle proto zaběhl na služebnu městské policie. Ihned nato, co je zloději spatřili, dali se na útěk. Hbitější ochránci pořádku je ale brzy chytili. V současné době jsou oba muži v policejní cele. Jsou obviněni z trestných činů krádeže a poškozování cizí věci,“ upřesnil okresní policejní mluvčí Ivan Žurovec.

Mladší z nich, kterému je devatenáct let a pochází z Třince, má na svědomí více vloupání do různých objektů. Proto policie navrhne jeho vzetí do vazby. „Jeho o rok starší kamarád si na soud počká na svobodě, pokud nebude v podobném počínání dál pokračovat,“ dodal Ivan Žurovec.

(sru)