Pondělní vražda bohatého obchodníka s valutami, kterého před domem v Ostravě-Hrabůvce zastřelil zákeřný vrah, mohla mít loupežný motiv. Podle informací, které Deníku poskytl syn zemřelého, pachatel vzal oběti vak, ve kterém se kromě osobních věcí zřejmě nacházela i vysoká finanční hotovost.

Rodinní příslušníci zabitého muže se také důrazně ohradili proti spekulacím, podle kterých mohlo jít o pomstu člověka, kterému obchodník dlužil peníze. „To je nesmysl. Tatínek nikomu nic nedlužil. Spousta lidí naopak dlužila jemu a nešlo zrovna o malé částky. Půjčoval i směnárnám, když potřebovaly například dolary. Snažil se pomáhat,“ dodal syn.

Policie prověřuje informace, podle kterých měl vrah na svou oběť čekat téměř hodinu a půl.

„Pachatel zůstává stále neznámý. Prověřujeme všechny informace a okolnosti,“ uvedla mluvčí severomoravské policie Soňa Štětínská.

Vrah obchodníka zabil v pondělí v dopoledních hodinách před vchodem panelového domu č. 11 na ulici Mjr. Nováka v Ostravě-Hrabůvce. Usmrtil ho jedinou ranou, která pravděpodobně vyšla z pistole. Zločinec se poté zmocnil vaku s hotovostí a z místa uprchl. Případ vyšetřují severomoravští kriminalisté zabývající se nejzávažnějšími násilnými činy. Ochránci zákona mimo jiné nasadili i speciální psy vycvičené na vyhledávání nábojnic a projektilů.

Podle dostupných informací muž ve velkém obchodoval s valutami. Společně s dalšími osobami se často pohyboval před směnárnou v centru Ostravy, kde nabízel výhodný, ale neoficiální odkup a prodej cizí měny.

Sousedé o něm a jeho rodině mluvit nechtěli. „Tu rodinu znám dobře. Nic ale s ní nechci mít společného. To vám řekne každý ve vchodě. Jsou v tom peníze. Pokud vím, už jednou se ho někdo pokusil zastřelit. Teď ho tedy dostali,“ uvedla již v pondělí sousedka, která ale odmítla sdělit své jméno.

Během posledních dnů jde již o druhý případ střelby v ostravských ulicích. Minulý pátek dosud neznámý pachatel na Stodolní ulici v centru města postřelil třiatřicetiletého muže z Olomoucka. Stalo se tak před bary Desperado a Divoká kočka. Případ je kvalifikován jako pokus o vraždu. Policisté v této souvislosti prověřují i možnost, že střelba na Stodolní a před domem na ulici Mjr. Nováka spolu mohou souviset. „Vyloučit v této chvíli nelze samozřejmě nic,“ potvrdila Štětínská.

Související články: