„Dotyční mu přislíbili opravu hrobky. Od té doby muže opakovaně navštěvovali, podváděli a vydírali pod různými smyšlenými záminkami. Jednalo se zejména o údajné provádění oprav a osvědčení jeho hrobky. Zašli až tak daleko, že když jim poškozený už nechtěl dále platit, hrozili mu smyšleným zatčením. Za tímto účelem se jeden ze spolupachatelů dokonce vydával za kriminalistu a poškozenému seniorovi hrozil žalářem," potvrdil Deníku frýdecko-místecký policejní mluvčí Vlastimil Starzyk.

Neustálými návštěvami, vyhrožováním, psychickým nátlakem a hrozbou vězením nakonec od bezbranného muže vylákali celkovou částku ve výši 1 600 000 korun.

Až koncem loňského roku se podvedený a zdrcený senior obrátil na Policii České republiky, načež vzaly věci rychlý spád. Při další návštěvě podvodníků už na ně nečekal jen bezmocný důchodce, ale i tým policistů zásahové jednotky z Ostravy.

„Než se zločinci nadáli, byli zadrženi, spoutáni a převezeni do budovy policie, kde proběhly další úkony trestního řízení. Postupným šetřením pak byla trestná činnost všem pěti pachatelům prokázána. Na dvojici hlavních organizátorů kauzy byla uvalena vazba. Zbylí pachatelé jsou stíháni na svobodě. Nyní probíhá vyšetřování. Obviněným hrozí za zločiny podvod a vydírání trest odnětí svobody až na osm let," dodal Vlastimil Starzyk.