Většina útoků se odehrála právě na Frýdecko-Místecku. Muži však násilím vnikali do objektů na celé severní Moravě, v Jihomoravském kraji a jednou na Pardubicku. Soudní spis k případu má přibližně dva a půl tisíce stran.

Martin Jenčo i Lukáš Kužílek se k sérii vloupání mezi říjnem 2007 a lednem letošního roku přiznali. Podle státní zástupkyně vnikli do přibližně 40 prodejen a většinou brali cigarety, cukrovinky a alkohol. „Je to pravda,“ řekl u soudu dvaadvacetiletý Martin Jenčo. V obžalobě prý nenašel nic, co by neudělal. Muž z Havířova-Prostřední Suché se před svým zadržením živil jako dělník. Na otázku předsedy senátu, co jej vedlo k trestné činnosti v takovém rozsahu, odpověděl: „Peníze.“ Celkem podle obžaloby Martin Jenčo ukradl zboží za více než 2,2 milionu korun, navíc zničil majetek za dalších 1,1 milionu. „Může to tak být, ale neřeknu vám to přesně,“ poznamenal s tím, že v přibližně pěti případech muži odcizili také monitory a počítače.

Muži vykrádali objekty ve trojici. Jenčův čtyřiadvacetiletý bratr však přišel 28. ledna o život při dramatickém policejním zásahu v novojičínské části Libhošť. Podezřelá trojice poblíž čerpací stanice Paramo ujížděla v kradeném voze, podle policistů si situace na místě vyžádala použití služební zbraně. Jenčův bratr byl zasažen do levého boku a už při příjezdu záchranářů byl v kritickém stavu. Později zemřel v ostravské fakultní nemocnici. - více zde: Zloděj zemřel po střelbě policisty

Martin Jenčo se u soudu k události nevyjadřoval. Pouze potvrdil, že jeho bratr se na sérii vloupání podílel.

Osmadvacetiletému Lukáši Kužílkovi, který pochází z Horní Suché, se při zásahu podařilo uniknout. Poté se bezmála šest týdnů skrýval v bytě svého známého ve Frýdku-Místku a stihl vykrást ještě další tři benzinové pumpy. - více zde: Zásahová jednotka zadržela posledního vykradače pump

K tomu, aby se sám přihlásil policistům, jej nepřiměla ani kamarádova smrt. „Nechtěl jsem se vzdát svobody,“ řekl senátu. Podle obžaloby ukradl zboží za bezmála 2,3 milionu korun.

Státní zástupkyně chce Kužílka potrestat jako zvlášť nebezpečného recidivistu. Karvinský soud jej už v roce 2002 poslal na 26 měsíců za mříže, později dostal další dvouletý trest, který vykonal v říjnu 2007. S vykrádáním benzinových pump tak začal prakticky ihned po návratu z vězení. Předseda senátu poznamenal, že skupina byla na vloupání velmi dobře připravena. Muži měli například na hlavách kukly. Zatímco Martin Jenčo tvrdí, že útoky vymýšleli společně, Kužílek se u soudu označil za iniciátora trestné činnosti. „Byl to můj nápad,“ prohlásil. Muži část zboží zpeněžili. V jednom případě odcizili také několik aut, podle Kužílka vozy sloužily k trestné činnosti.

Soudce jednání odročil na 23. září, kdy by mohl zaznít rozsudek.