Krátce po čtvrté hodině ranní přijeli policisté do jednoho z frýdecko-místeckých barů, kam je přivolala vyděšená devětatřicetiletá servírka.

„Kriminalisté se od ní dozvěděli, že do této herny měli přijít dva muži, kterým mělo být kolem pětatřiceti let. Napřed hráli u automatů, později za ní přišli a žádali ji, aby jim půjčila peníze. Když to odmítla, vyrazili dveře k pultu a vyhrožovali ji zbitím, pokud jim nedá peníze nedá. Nakonec ji měli shodit prudce na zem a ukrást tržbu s devíti tisíci korunami. Policisté ihned zahájili pátrání po neznámých pachatelích, bylo provedeno ohledání místa činu, avšak žádné stopy po přepadení se kupodivu nenašly,“ potvrdil tiskový mluvčí Okresního ředitelství Policie ČR ve Frýdku-Místku Ivan Žurovec.

Peníze půjčila známému

Při podrobném výslechu se oznamovatelka nakonec přiznala, že si celé přepadení vymyslela. Peníze měla půjčit svému známému, ten je však vzápětí prohrál na automatech. „Když chtěla po něm peníze zpět, jen ji hrubě odstrčil a utekl. Zatímco domnělý lupič se tak dopustil nanejvýš přestupku, za který hrozí jen pokuta, u ženy budou policisté zvažovat trestněprávní odpovědnost,“ dodal policejní mluvčí Ivan Žurovec.

Vše zapírala jen několik hodin

Třetina oznámených loupežných přepadení je vymyšlená. „Jejich šetření nám však zabere stejně mnoho času jako u skutečných trestných činů. V tomto případě číšnice zapírala jen několik hodin, někdy však musíme i na první pohled smýšlené přepadení dlouze a složitě prošetřovat, než se nám podaří prokázat, že se trestný čin vůbec nestal. To nám zbytečně odčerpává síly a prostředky k pátrání po skutečných pachatelích. Bohužel i toto je naše práce,“ uzavřel velitel frýdecko-místeckých kriminalistů Petr Klega.

Kam dál?

Zlomený nos si vymyslel, padělal i lékařské zprávy

Sedmnáctiletý mladík si brutální loupež vymyslel

Důchodce si loupež vymyslel

Přepadení si žena vymyslela, aby kryla svého přítele