Otřesný případ se stal v minulých dnech na nástupišti kolem devatenácté hodiny.

„Asi šest mladíků, kterým může být kolem dvaceti let, dělalo před nádražní budovou nepořádek. Házeli například plastové láhve do kolejiště. Když to viděl zdejší výpravčí, snažil se jim slušně domluvit, aby toho nechali. Ti mu ale na oplátku začali sprostě nadávat, načež jej tři mladíci dokonce fyzicky napadli. Bili jej pěstmi a kopali do něj. Tím mu způsobili vážnější zranění, které si vyžádalo okamžité ošetření u lékaře. Následně musel nastoupit na nemocenskou, která již přesáhla sedm dnů, takže jsme to začali šetřit jako trestné činy ublížení na zdraví a výtržnictví,“ potvrdil redakci frýdecko-místecký policejní mluvčí Vlastimil Starzyk.

Redaktor na zdejším vlakovém nádraží narazil na kolegu zmláceného výpravčího, který okolnosti napadení upřesnil. „Je hrozné, co se tady stalo. Člověk už tu má strach normálně pracovat. I když jsme na nádraží už nějaké konflikty s mladými měli, toto už byl ale vrchol všeho. Pokud by se mého kolegy jeden z cestujících nezastal, tak by ho asi zlynčovali úplně. Naštěstí jej před nimi vtáhnul do budovy. I když ti agresoři potom odtud rychle utekli, na základě svědeckých výpovědí se podařilo stanovit podrobný popis těch útočníků. Proto policisté do několika dní už tři dopadli. Říká se dokonce, že se jedná o místní fotbalisty,“ rozvyprávěl se výpravčí Českých drah, který nechtěl být jmenován.

Osmatřicetiletý Tomáš Štěpanda z Frýdlantu nad Ostravicí, který zde právě čekal na vlak, byl brutalitou zaskočen. „Je to šokující, co si ti dnešní mladí dovolí. Podle mě ale agresivita bude ještě stoupat. Pokud bych byl soudce, napařil bych jim výchovně několik let natvrdo, aby to už nikdy nezopakovali,“ přemýšlel Tomáš Štěpanda.

Místostarosta Bašky Martin Čajánek v pátek redakci sdělil, že se o události dověděl z médií. „Když jsem se to slyšel, byl jsem zděšen. Taky se mi doneslo, že to měli mít na svědomí zdejší fotbalisti a jejich kumpáni z okolních obcí. Neomlouvá je ani to, že byli údajně opilí. A jak by obec mohla přispět k větší bezpečnosti? V poslední době jsme s policisty z Palkovic, pod které spadáme, mluvili o lokalitách, kde se mládež často srocuje. Přislíbili nám, že tato místa budou pravidelně kontrolovat. Taky se domnívám, že pokud by na té železniční stanici byli dva zaměstnanci, jako tomu bývalo kdysi, nemuselo se to stát. České dráhy zřejmě šetří na nepravém místě,“ prohlásil místostarosta Martin Čajánek.