Vražedný den však začal v Ostravě. Bývalý ředitel Technických služeb Havířov (TSH) vraždil kvůli sporům o akcie, které vedl s městem. Podle právničky Ivany Kabzanové na ně ale neměl nárok.

Právě ona se stala v Ostravě asi hodinu před vraždou náměstka jeho první obětí. Z celého případu je ale zřejmé, že obětí mělo být více, nebo měl zemřít někdo jiný. Slíva se totiž ptal po Vojtěchu Kozákovi, který je předsedou představenstva TSH. Zavraždit chtěl patrně i další osoby, které měly co do činění s jeho dřívějším odvoláním z ředitelského postu.

Policie při uzavření případu potvrdila původní hypotézu o dvou vraždách a sebevraždě. Dodnes však zůstává nejasná otázka kolem jejího postupu. Slíva totiž vraždil v Ostravě před jedenáctou hodinou. Policie se vše dozvěděla hodně rychle a věděla, že Slíva míří do Havířova.

Místo spojení s havířovskou kriminálkou se však vydala za vrahem sama. Ozbrojené komando následně obsadilo areál TSH, ale to už Slíva střílel na zastupitelstvu. Hned vedle Společenského domu přitom sídlí havířovská kriminálka.

„Vím, že by místní policisté v civilu dokázali Slívu zadržet. Stačilo zavolat. Nevím, proč se za ním vydali z Ostravy sami. Bylo to nesmyslné, protože hrozilo další nebezpečí a tímto krokem ponechávali vrahovi důležitý náskok, který asi nakonec také rozhodl o dalším zbytečně ztraceném životě,“ řekl jeden policista ve výslužbě, který si z pochopitelných důvodů nepřeje být jmenován.