Proti původnímu rozsudku ostravského krajského soudu se Kytrych odvolal. Po soudu žádal, aby byl potrestán za těžké ublížení na zdraví. Odvolací soud to však zamítl. Mladík musí napadenému taxikáři navíc zaplatit bolestné a odškodnění za nemajetkovou újmu ve výši půl milionu korun.

Mladíkovi původně hrozilo 15 až 20 let vězení, nebo i výjimečný trest. Podle soudu je uložený trest přiměřený. Podle předsedy senátu Milana Kaderky mladík chtěl vraždit. „Byl to zcela jasný, zákeřný útok vedený s cílem získat finanční prostředky. Byly to údery minimálně střední intenzity do míst, kde jsou důležité orgány. Šlo o sedm ran, obžalovaný pokračoval v bodání až do okamžiku, kdy se poškozenému podařilo z jedoucího auta vyskočit," uvedl soudce. Čin byl podle něj proveden s rozmyslem.

Napadení se odehrálo loni v září v Trojanovicích na Novojičínsku. Nezaměstnaný mladík podle obžaloby zaútočil, ještě než taxikář zastavil u hotelu v Trojanovicích. Napadený muž vyskočil z jedoucího auta, a tím si možná zachránil život. Útočník se za taxikářem nejdříve vydal, ale pak se vrátil a z auta, jež mezitím sjelo z cesty a nabouralo do stromu, vzal peněženku. Taxikář zatím zavolal z mobilního telefonu a požádal o pomoc u nedaleké chatky, k níž se z posledních sil dostal. Utrpěl zranění, která mu zřejmě zanechají trvalé následky.

Kytrych u soudu tvrdil, že útok na taxikáře neplánoval. Do potyčky se prý s taxikářem dostal kvůli placení. Obhájce Kytrycha požadoval, aby byl případ vrácen krajskému soudu. Napadl především právní kvalifikaci, za kterou byl mladík potrestán. „Neexistují zde důkazy proto, že šlo o vraždu s rozmyslem," uvedl obhájce. Zpochybnil také argumenty o tom, že šlo z Kytrychovy strany o ziskuchtivost. Vyhrál prý před přepadením v automatech zhruba čtvrt milionu korun a peníze mu nechyběly. Také Kytrych tvrdil, že žádný zištný motiv neměl. „Bylo to neplánované. Nepopírám, že jsem něco takového udělal. Mrzí mě to, byla to hloupá shoda náhod. Nemělo by se to posuzovat jako pokus vraždy, ale těžké ublížení na zdraví z mé strany," dodal Kytrych.

Nezaměstnaný mladík byl již v minulosti třikrát trestán. Naposledy za napadení své přítelkyně, kterou pálil cigaretou.