Muž i s penězi z banky na ulici 8. pěšího pluku utekl ještě před příjezdem zásahové jednotky. Po týdnu se však sám přihlásil kriminalistům. - více ZDE

Při loupeži měl u sebe atrapu výbušného systému, při její výrobě použil mimo jiné součástky ze sekačky a barevné drátky.

Pracovnici předal lístek s jasným, i když gramaticky velmi nepřesným vzkazem: VYDEJTE MI VSECHNY PENIZE ZAPNETELI ALARM NEBO MNĚ NEKDO ZADRZI TAK TO ODPALIM JE MI TO FUK.

Zoufalým činem chtěl řešit své statisícové dluhy. U soudu řekl, že je gambler a závislost na hracích automatech jej prý zcela pohltila. Senát mu vyměřil trest 2,5 roku s podmíněným odkladem na tři roky.

Peněžnímu ústavu musí zaplatit škodu a po celou dobu bude pod dohledem probačního úředníka. Muž s tím souhlasil, rozhodnutí je tak pravomocné. „Největším problémem jsou automaty, všechno jsem prohrál, ale škodu uhradím,“ poznamenal Danel a požádal o bezplatnou obhajobu.

Podmínku navrhoval i státní zástupce. Podle něj je v podobných případech sice běžné ukládat trest vězení, pro Danela však hovoří více polehčujících okolností: dosud netrestaný muž se ke všemu přiznal a s policisty spolupracoval. Danel byl zároveň propuštěn na svobodu, ve vazební věznici strávil necelé tři měsíce. „Budete ,šlapat´ jak hodinky, minimálně tři roky se musíte řádně chovat,“ upozornil lupiče soudce s tím, že pokud nebude spolupracovat, hrozí mu veřejné zasedání a přeměna trestu na nepodmíněný.

Senát muži nenařídil léčbu, podle odborníků je totiž schopen se své závislosti sám zbavit.

Danelova obhájkyně si myslí, že soud mohl výjimečně za loupež udělit dokonce nižší než dvouletý podmíněný trest, s tím ale předseda senátu nesouhlasil. Při přepadení se totiž objevila bomba - i když šlo jen o atrapu, přepážková pracovnice výhrůžce uvěřila, utrpěla šok a musela vyhledat pomoc psychologa. Danelovi peníze vydala, protože měla strach o životy klientů, kteří se právě v bance pohybovali.