Státní zástupce jim klade za vinu, že letos 6. března na Frýdlantské ulici přepadli dvacetiletého studenta Lukáše Hurníka, jenž se v té době pohyboval o francouzských holích. Podle předsedy senátu bylo sice možné ve čtvrtek vynést rozsudek, z jednání se však omluvil jeden z přísedících. Zotavuje se po vážné dopravní nehodě, kterou nezavinil, a není vyloučeno, že se sám stal obětí trestného činu. „Bez něj nelze jednat, a proto odročujeme,“ uvedl soudce.

Gomola s Zimmermannem podle spisu studenta napadli nedaleko objektu společnosti Slezan. Byli opilí. Hurník, který byl po náročné operaci nohy a při chůzi potřeboval berle, čekal na svou přítelkyni. Když ho dvojice oslovila, nerozuměl, protože měl na uších sluchátka. „Sundal jsem je a jeden z nich mi řekl, že jim mám dát cigarety. Když jsem to odmítl, tak mne začali mlátit pěstmi,“ popsal student. Dodal, že násilníci ho mlátili i berlemi, které mu během incidentu upadly. Mladík měl četné podlitiny a utrpěl i bolestivá zranění nosu a žeber.

Incident se odehrál na poměrně frekventovaném místě. „Kolem šla spousta lidí, dívali se na nás, smáli se, ale nenašel se nikdo, kdo by mi přišel na pomoc,“ poznamenal Lukáš Hurník. Cigarety mužům vydal a oba násilníci si poté okamžitě zapálili.

Tísňovou policejní linku nakonec přivolal jeden z kolemjdoucích. Dvojici zadržela nejbližší hlídka městské policie. Vzhledem k vyjádření znalce mužům za loupež hrozí „pouze“ dva až deset let vězení. Pokud by se Hurník léčil delší dobu, trestní sazba by se zvýšila na pět až dvanáct let a případ by musel převzít krajský soud.

Jednání sledovala sestra jednoho z údajných lupičů. „Vím stoprocentně, že toho hodně lituje, teď bude mít hodně času o tom přemýšlet. K tomu, co udělali, se ale nechci vyjadřovat,“ řekla redakci. Oba obžalovaní jsou nyní ve vězení v souvislosti s jinými případy. Gomolovi trest vyprší v prosinci, Zimmermann se dostane na svobodu nejdříve v únoru příštího roku.