Neobvyklá nehoda se stala letos 10. února na Frýdecké ulici v Třinci. Řidič vozu peugeot odbočoval na vedlejší silnici směrem k náměstí Míru, jenže přehlédl chodce, který se pohyboval o francouzské holi. Devadesátiletý muž po střetu přeletěl přes kapotu auta a havárii odnesl těžkým zraněním.

Řidič sice tvrdil, že chodec mu náhle vstoupil do vozovky, takže neměl šanci včas zareagovat, podle znalce se ale havárie odehrála jinak. Důkazy, zejména strana nárazu, jednoznačně svědčí o tom, že důchodce začal cestu přecházet několik vteřin před odbočovacím manévrem. Motorista jel sice pomalu, chodec se mu však naneštěstí na chvíli „schoval“ za sloupek.

Vinu odmítal, musel přijít trest

Řidič vinu odmítal, takže nebylo možné jeho stíhání zastavit. „Trval na svém, i když to bylo vyvráceno znalcem,“ poznamenal státní zástupce. Redakci řekl, že s bezmála osmdesátiletým řidičem se u soudu setkal vůbec poprvé. Soudce muži udělil nejnižší možný trest – 6 měsíců vězení s podmíněným odkladem na 14 měsíců. Dosud bezúhonnému muži, který v minulosti nespáchal ani žádný přestupek, zároveň na čtrnáct měsíců zakázal řídit. Rozsudek není pravomocný, protože obžalovaný si ponechal lhůtu.

Sražený senior utrpěl otevřenou zlomeninu stehenní kosti, vykloubil si kolenní kloub a lékaři mu ošetřili tržné rány a podlitiny. Podle spisu šlo o zranění, které se léčí až tři měsíce. K případným trvalým následkům se lékaři budou schopni vyjádřit až rok po nehodě.

Přečtěte si také:

Strážníci vyhráli soud, primátorka prý vinu necítí

Muži zapletení do podvodných půjček znají své tresty

Zloději nafty dostali pět a šest let vězení