Po loupeži si zavolal taxi, jehož řidiči chtěl šperky prodat. Senát mladíka poslal na šest let do věznice s ostrahou. Rozsudek není pravomocný.

Loupil v podmínce, ale vyšší sazbě se vyhnul

Státní zástupkyně žádala ještě přísnější trest - nejméně 7 let a osm měsíců vězení. Podle ní je mladík zvlášť nebezpečný recidivista. Za jinou loupež byl odsouzen již v září 2006, z cely byl podmínečně propuštěn loni v říjnu. Zkušební dobu tří let nedodržel. Soud však na návrh nepřistoupil. "Podmínky pro zvýšení trestní sazby splněny nebyly," uvedl předseda senátu. Pechovi ovšem hrozí, že kvůli podmínce stráví za mřížemi dalších 280 dnů. U hlavního líčení odmítl vypovídat, v přípravném řízení se ale k útoku přiznal.

Incident se odehrál 15. srpna ve čtyři hodiny ráno. Pecha popíjel alkohol se svým bratrancem v jednom z lyžbických podniků. Opilý prý byl už dva dny. Na ulici si všiml ženy, která vedla kolo. „Šel jsem za tou paní. Zatmělo se mi před očima, chtěl jsem ji okrást,“ řekl kriminalistům. Odmítl však, že by ženě strkal prsty do úst. "Ráno jsem se probudil, divil jsem se, proč mám náušnice v kapse. Pak jsem je někde ztratil. Když piju, mám okna a pamatuji si jen útržky. Kdybych nepil, tak to nikdy neudělám," uvedl během vyšetřování. Na to, že ženě vzal i tašku, si prý nepamatuje.

Peníze z kabelky prohrál v herně

Napadená žena vypovídala u soudu v nepřítomnosti obžalovaného. „Byla jsem vybrat peníze z bankomatu. Šla jsem kolem Delvity a viděla dva chlapy. Mezi paneláky jsem slyšela někoho běžet přes trávu,“ uvedla. Poznamenala, že na jedno oko nevidí, takže útočníka zaznamenala na poslední chvíli. "Najednou ten kluk skočil po mně. Chytil mě rukou pod krk a řval: Dej peníze, dej peníze," řekla. "Odhodila jsem tašku, stáhl mě na zem a začali jsme se rvát. Strkal mi prsty do pusy, křičela jsem o pomoc. Když spadlo kolo, udělalo rámus, ale z toho baráku nikdo nevyšel," poznamenala.

Muži se sice vysmekla, ale u vchodu domu ji dostihl. "Nestačila jsem zasunout klíč. Zase mě chytil za krk a vyrval mi náušnice. Naštěstí byly takové dobré, jinak by mi vyrval celé ucho," dodala šedesátiletá žena. Že se lupič zmocnil i kabelky, v níž měla 600 korun a další věci, viděla její sousedka. Peníze později dvojice prohrála v herně.

Bratranec jako svědek

Žena byla jednorázově ošetřena v nemocnici. "Měla jsem naražená žebra a dotlučená kolena, bolel mě krk," poznamenala. Později se dozvěděla, že Pecha odjel z místa taxíkem a jeho řidiči náušnice nabízel. "Údajně za 800 korun," tvrdí poškozená. Podotkla, že od doby, kdy byl případ medializován, má psychické problémy.

Zda bude stíhán i Pechův bratranec, není zatím jasné. V případu figuroval jako svědek, svou původní verzi však změnil s tím, že v létě příbuzného usvědčil pod nátlakem policistů. "Jeho výpověď u soudu jsme vyhodnotili jako nevěrohodnou, byla vedena s cílem pomoci bratranci," řekl předseda senátu. "Martin se na tom nijak nepodílel," prohlásil Pecha. Ženě se omluvil a slíbil uhradit škodu čtyři tisíce korun.

Policisté lupiče vypátrali během čtyř dnů. O mladíkově zadržení více ZDE