S definitivní platností o tom rozhodl Vrchní soud v Olomouci. Jde o stejný výjimečný trest, který mu letos v srpnu uložil Krajský soud v Ostravě. „Byly splněny podmínky pro uložení výjimečného trestu, který je přiměřený" uvedl mluvčí olomouckého vrchního soudu Vladimír Lichnovský.

Oběti – muž (47 let) a žena (49 let) – vedly život bezdomovců. Do stejné kategorie patřil i Malysz, kterého prakticky neznaly. Přesto jej 24. prosince pozvaly do svého provizorního obydlí na Štědrovečerní večeři.

Malysz se s nimi později po vypití alkoholu dostal do konfliktu a ubil je holí. K masakru došlo před bunkrem, kde dvojice žila.

Za dvojnásobnou vraždu byl Jindřich Malysz odsouzen k jedenadvaceti rokům žaláře. Zdroj: Deník/Jaroslav Perdoch

Malysz se před soudem k činu přiznal, uvedl však, že jednal v panickém strachu a pod vlivem většího množství alkoholu. Měl pocit, že jej hostitelé chtějí vlákat do bunkru a ublížit mu. Údajně vedli podivné řeči, při kterých měl děsivé představy. V jednu chvíli si mu prý dokonce vybavil gestapo, které spalovalo lidi v komorách.

„Pamatuji si jen, jak jsem je oba mlátil. Byl jsem v afektu, vzteklý a bez sebe," vypověděl. Podle žalobce ležícím obětem naskakoval na hlavu. Bezdomovci, kteří v sobě měli také větší množství alkoholu, zemřeli bezprostředně po útoku. Malysz na místě zanechal lístek s textem „AVE MALYSZ".

Malysz prohlásil, že když si druhý den uvědomil, co udělal, přemýšlel o sebevraždě. „Že si podřežu krk. Jsem ale věřící, katolík, tak jsem od toho upustil," prohlásil. Současně vyjádřil lítost nad tím, co udělal. „Jsem vrah, s tím nechci žít. Chci trest smrti. Není cesta zpátky. Je mi to všechno líto. Zabil jsem, ale ne úmyslně," dodal.