Jiří Pípa se loni v červnu pohádal s Pavlem V. Pípa tvrdí, že na něj muž najel svým vozem. Mladík podle soudu řidiče udeřil pěstí do obličeje a pak jej nejméně čtyřikrát kopl do boku. V dalším útoku mu zabránilo několik svědků.

Soud Pípovi udělil souhrnný trest 50 měsíců ve věznici s ostrahou, a to za ublížení na zdraví a výtržnictví. Odsouzený mladík s tím souhlasil.

Žalobce navrhoval nejméně šestiletý trest

Proti rozsudku se ale na místě odvolal žalobce, který chtěl mladíka poslat za mříže na více než šest let. Podle něj se totiž jednalo o pokus o těžkou újmu na zdraví, navíc má Pípu za zvlášť nebezpečného recidivistu. Pípa byl už jako mladistvý trestán za loupež. Z vězení se vrátil loni v březnu, tedy asi tři měsíce před incidentem na ulici S. K. Neumanna. "Z výkonu trestu se nepoučil," myslí si žalobce. Nelíbí se mu ani to, že senát recidivistovi nenařídil zaplatit škodu, kterou požadovala zdravotní pojišťovna.

V případu šlo zejména o to, zda mohl Pípa muži způsobit závažnější zranění. Podle soudu se to neprokázalo. "Intenzita útoku je na úrovni běžného konfliktu," řekl předseda senátu. Pípův advokát tvrdí, že výpověď Pavla V. není věrohodná. "A ostatní svědci událost popisují odlišně," dodal. Stíhaný mladík údery pěstí přiznal, kopání do muže ale popíral.

Frýdecko-místecký soud mu za napadení motoristy před časem uložil dokonce osm let vězení. - více ZDE

Krajský soud však rozsudek zrušil a nařídil druhé kolo hlavního líčení . (lew)

Kam dál?

Svědek ignoruje soud, dostal pokutu 20 tisíc korun

Za loupež marihuany tři roky vězení