Vše se odehrálo 26. ledna v jedné hospodě Morávce. M. P. vytočilo, že jeho dívku opakovaně slovně obtěžoval jeden muž.

„Nemohl jsem to nechat jen tak. Několik piv jsem už měl vypito. Opakovaně jsem ho žádal, aby toho nechal, jenže nedal si pokoj. Když do mě strčil, dal jsem mu jen facku. On na mě ale nečekaně vytáhl slzný sprej, který mi stříkl do obličeje. Byl hodně silný, během chvíle jsem špatně viděl a nemohl jsem skoro dýchat. Tento nečekaný útok mě samozřejmě vyprovokoval. Chytil jsem ho a vytáhl ven, kde jsem jej chytil levou rukou a pravačkou jsem mu do obličeje zasadil asi šest úderů," popsal už několikrát soudně trestaný M. P. Bitka měla po několika hodinách ještě pokračování.

„S přítelkyní jsme se vypravili do stáje, kde se chtěla podívat na koně. Tam jsme na něj znova narazili. Opět jsme se do sebe pustili. Popírám ovšem, že bych do něj kopal. To maximálně ze vzteku jen do sněhu, který byl kolem něj, když ležel na zemi. Přítelkyně do něho taky nekopala, jen mu nadávala," líčil M. P. s tím, že podle něj měl poškozený v ruce nůž, který mu stačil vyrazit.

Napadený utrpěl středně těžká poranění. Hlavního líčení se zúčastnil také soudní znalec, který popsal rozsah zranění. „Po útoku utrpěl vícečetná poranění obličeje, zhmoždění kořene nosu a břicha. Zranění si vyžádala čtyřtýdenní léčbu," konstatoval soudní znalec z oboru zdravotnictví.

„Přiznávám, že na počátku byla žárlivost. Neměl jsem se nechat vyprovokovat. Rozhodně jsem jej nechtěl nijak zmrzačit. Když jsem viděl fotky, jak vypadal po útoku, taky jsem se zhrozil. Jsem rád, že nemá žádné trvalé zdravotní následky," dodal M. P. Zdravotní pojišťovně mají oba zaplatit téměř šest tisíc korun.