Nezvyklým případem policejně-erotického vydírání se v pondělí začal zabývat Okresní soud v Ostravě. Obžalovaným je osmatřicetiletý příslušník pohotovostní zásahové jednotky ostravské policie Martin Štefek. Státní zástupce Alois Dlouhý zabývající se trestnými činy ochránců zákona, tvrdí, že Štefek připravil peklo na zemi dvaačtyřicetileté ženě Janě Ihringové z Mikolajic na Opavsku.

Na internetových stránkách lide.cz podal před časem inzerát týkající se poskytování erotických služeb. Barvitě v něm vylíčil, na co vše se mohou zákazníci těšit. Zájemcům, kteří na nabídku reagovali, pak zaslal detailní kontakt na Ihringovou, včetně jména, adresy, mobilního telefonu a pracoviště v Mikolajicích na Opavsku, kde měla pronajatu hospodu.

Ahoj zlatíčko…

Ihringovou v následující týdnech kontaktovali osobně, telefonicky či prostřednictvím SMS stovky mužů. Mnozí z nich se chovali velmi vulgárně, nešetřili oplzlostmi a barvitým líčením toho, co s ní budou provádět. „Bylo to něco naprosto šíleného. Nejprve mě to pobavilo. Domnívala jsem se, že jde o omyl,“ řekla před soudem Uhringová, která popsala i průběh jednoho z prvních telefonátů. „Ten muž mi řekl: Ahoj zlatíčko, volám na ten inzerát, vezmu vínečko a prezervativy. Přijedu a pěkně si to užijeme,“ uvedla Ihringová, která od volajících posléze zjistila, že všichni reagovali na inzerát na webových stránkách lide.cz.

Peklo na zemi

„Byla jsme z toho na nervy. Kdo to nezažil, si něco takového neumí ani představit. Pak za mnou začali chodit chlapi i do hospody. Snadno jsem je rozpoznávala hned ve dveřích. Restauraci jsem provozovala v malé obci, takže když se objevil někdo cizí, tušila jsem, o co by mohlo jít. Vysvětlila jsem jí, co se stalo. Někteří to pochopili, jiní ale byli sprostí,“ řekla Ihringová. O pomoc proto požádala svého přítele Romana a kamaráda. „Bez nich bych se asi neobešla,“ dodala Ihringová. „Chodil jsem za ní po práci. Někteří z těch mužů byli dost agresivní,“ doplnil přítel Roman.

Trestní oznámení

Žena si musela změnit číslo telefonu. Obrátila se i na administrátora webové stránky, kterému vše vysvětlila. Nakonec podala trestní oznámení. Již v té době měla podezření, že za vším stojí Štefek. Několik měsíců před tím mu prodala osobní vozidlo Peugeot. Štefek ale později žádal vrácení peněz. „Volal mi, že auto je kradené, a proto chce odstoupit od kupní smlouvy. Něco takového jsem ale odmítla. Auto totiž bylo zcela v pořádku. Pak za mnou přišel do restaurace. Vytáhl průkaz a prohlásil že je policista. Pak mi řekl, že si nedokážu představit, jak mi zkurví život,” vypověděla Ihringová před soudem. Pak začaly problémy s inzeráty…

Já nic, to manželka

Štefek vinu odmítl. „Nic jsem neudělal,” prohlásil Štefek, který pouze potvrdil, že měl s Ihringovou problémy kvůli autu, které od ní koupil. Prý mělo nějaké technické púroblémy, a tak žádal vrácení peněz. Nakonec ale auto sám prodal dalšímu kupci.

O inzerátu se prý dozvěděl až ve chvíli, kdy jej vyslýchala inspekce ministra vnitra. Štefek tvrdí, že za vším stojí jeho manželka, s níž v uvedené době prožíval partnerskou krizi. Choť, která slyšela jeho několik hovorů s Ihringovou, se podle Štefka domnívala, že spolu mají poměr. Proto prý ze vzteku zveřejnila inzerát. Manželka jeho verzi potvrdila. Dlouhý ale tvrdí, že nemluví pravdu a svého muže pouze kryje.
Štefek u soudu zdůraznil, že inzerát se na internetu objevil až dva měsíce poté, co on sám renaulta koupeného od Ihringové prodal dalšímu zájemci. Podle Štefka by mělo logiku, kdyby se jí chtěl pomstít v době sporu o vrácení peněz, ale ne až po takové době.

Zatím není jasné, zda v pondělí padne rozsudek. Štefek je obžalován z trestného činu pomluvy. Pokud bude uznán vinným, hrozí mu až rok vězení.