Přibližně půl hodiny před polednem se k nim dostala zpráva, že po Frenštátské ulici jde, zřejmě podnapilý, muž. „Hrozilo, že skončí pod koly projíždějících automobilů,“ uvedl velitel strážníků Libor Bolom. Ochránci pořádku proto vyrazili informaci prověřit a již z dálky spatřili potácejícího se muže, jak míří k restauraci Mexico.

„Strážníci se přesto rozhodli provést kontrolu zdravotního stavu a totožnosti muže. Než se však stačili se služebním autem otočit a zaparkovat, dotyčný se jim ztratil z dohledu,“ popsal Bolom. Po chvíli hledání spatřili uniformovaní muži muže v řece, pod takzvaným Mexickým splavem. „Bezvládně ležel pod hladinou, obličejem ke dnu,“ upřesnil velitel s tím, že hlídka ihned tělo vytáhla z vody na břeh.

„Muž byl v bezvědomí, namodralý a bez dechu. Strážníci mu ihned poskytli první pomoc, po které začal sám dýchat, a přivolali posádku Záchranné služby rychlé zdravotnické pomoci,“ informoval Bolom. Až do příjezdu lékaře udržovali strážci zákona zachráněného v teple a ve stabilizované poloze. „Než sanita muže odvezla do novojičínské nemocnice, nabyl vědomí a začínal komunikovat s okolím,“ poukázal Bolom na adresu podruhé narozeného člověka.