„Dotyčný až do minulého týdne telefonoval převážně na tísňovou linku 158 a operátorovi hlásil, že nastražil bomby na vlakových nádražích ve Frýdku-Místku a v Dobré. Policisté tak museli v pěti případech vyklízet prostory nádraží a složitě je prohledávat. Kvůli falešným oznámením měly samozřejmě vlaky zpoždění,“ potvrdil dnes tiskový mluvčí Okresního ředitelství Policie ČR ve Frýdku-Místku Ivan Žurovec.

Později byly hrozby maniaka ještě nebezpečnější. „V jednom případě pachatel dokonce uvedl, že na nádražích bude střílet – a že zastřelí nejméně pět lidí. Naposledy už požadoval okamžité vydání půl milionu korun. Svá oznámení po prohledání prostor policií opakoval,“ líčil okresní policejní mluvčí Ivan Žurovec.

Intenzivní vyšetřování nakonec kriminalisty přivedlo k až devětadvacetiletému muži z Dobratic, kterého z útoků podezírají. „Vyšetřovatel jej už obvinil z trestného činu šíření poplašné zprávy, za který mu hrozí až pět let vězení. Soudce Okresního soudu ve Frýdku-Místku jej okamžitě poslal do vazby,“ uzavřel okresní policejní mluvčí Ivan Žurovec.