Obviněná žena například zaměstnavateli poškozené posílala sprosté anonymní dopisy, které ji měly poškodit. Velmi urážlivé texty pak vylepovala i po jejím domě. Martyrium začalo již před více než devíti lety, kdy dnes šestapadesátiletá žena začala pracovat jako provozní v jednom hotelu na Frýdecko-Místecku. „Jedním z jejich podřízených byl i mladý kuchař, který na ostatní působil poněkud sociálně neobratně. Dotyčná mu proto nezištně pomáhala.

Po nějaké době však na ni do podniku začaly chodit anonymní dopisy, které lživě upozorňovaly na to, že údajně krade, má jen základní vzdělání a má milostný poměr s vedoucím hotelu. Hanlivé a velmi vulgární letáky se objevily i na dveřích do jejího domu,“ popsal tiskový mluvčí Policie ČR ve Frýdku-Místku Ivan Žurovec. Když se už zdálo, že je pro ni situace neudržitelná – a bude muset dokonce změnit zaměstnání, oznámila vše na policii.

Nejdříve kriminalisté pátrali po neznámém pisateli mezi jejími známými a spolupracovníky. Dopisy byly stále více ostouzející. „Jeden z nich například urážlivě popisoval její údajné pocity, které zažívá při sexu se svým nadřízeným. Policisté během pátrání po pachateli trpělivě s oznamovatelkou probírali jednu osobu po druhé a uvažovali, která z nich by mohla mít zájem na její společenské likvidaci. Vyřazovací metodou nakonec došli až k devětadvace­tiletému kuchaři, na kterém jeho matka velmi citově lpí,“ prozradil policejní mluvčí Ivan Žurovec.

Policisté při domovní prohlídce jejího bytu skutečně našli i psací stroj, na kterém žena nepravdivé anonymní dopisy psala. „U ručně psaných dopisů ji písmoznalec určil jako autorku. K psaní anonymních dopisů se odmítla vyjádřit. Uvedla však, že si to provozní zasloužila, protože podle ní ubližovala jejímu synovi a dalším zaměstnancům hotelu,“ dodal Ivan Žurovec.