Dramatickou událost přitom odstartovalo jenom to, že poškozený šel se svým kamarádem kolem domu na jednom sídlišti ve Frýdku-Místku, ve kterým obviněný bydlí.

„Z okna bytu v sedmém patře začal na hochy hulákat a nadával jim. Nakonec je vyzval, aby za ním přišli nahoru. Mladíci byli z jednání tohoto muže natolik vyvedeni z míry, že za ním opravdu přišli. Když ovšem otevřel dveře, ihned jednoho z nich nečekaně uhodil kladivem do hlavy, načež zase zašel do svého bytu. Zraněný mladík upadl na zem a ztratil vědomí,“ popisoval brutální napadení tiskový mluvčí Policie České republiky ve Frýdku-Místku Ivan Žurovec. Ve vážném stavu jej rychlá záchranná služba převezla do nemocnice, kde mu operovali proraženou lebku.

Proti nebezpečnému surovci vyrazila do akce zásahová jednotka. Protože se v tom v bytě ještě nacházela i jeho manželka a děti, do zákroku se zapojil i policejní vyjednávač. Domluvy s mužem však byly marné, takže nakonec zásahová jednotka severomoravské policie vyrazila dveře a zadržela jej. Jelikož byl navíc opilý, první noc strávil na protialkoholní stanici.

„Další den si již ale vyslechl obvinění z trestného činu ublížení na zdraví a soudce jej vzal do vazby. Hrozí mu až osm let vězení,“ dodal policejní mluvčí Ivan Žurovec.