Dotyčný, kterého po zuby ozbrojené komando ve dvě hodiny odpoledne v jednom bytě zpacifikovalo, se vyhýbal nástupu do vězení, kde jej soud poslal na tři roky za podvod a zanedbání povinné výživy.

Odsouzenému se do výkonu trestu odnětí svobody evidentně nechtělo. Po celou dobu se totiž skrýval a zřejmě páchal i další trestnou činnost. „Při kontrolách se dokonce vydával za svého bratra. Celkem po muži pátralo devět institucí. Namátkou Okresní státní zastupitelství ve Frýdku-Místku a Okresní soud Frýdek-Místek. Muž se mohl dopustit i zpronevěry a ublížení na zdraví,“ prozradila k případu policejní komisařka Gabriela Holčáková.

Hra na schovávanou před policisty se mu tak dlouhou dobu dařila i díky tomu, že měl k dispozici automobil AUDI A6 ALL, kterým se často přemísťoval. „Pro zásahovku jsme se rozhodli z toho důvodu, že mohl být ozbrojen. Muž je nyní už ve věznici v Ostravě,“ dodala policejní komisařka Holčáková.

Už v únoru zatkla zásahová jednotka v Brušperku Milana Loveckého. Také on se vyhýbal několik let nástupu do vězení. V obci žil pod změněnou identitou. - více ZDE