Deník zjistil, že obřad byl na přání rodiny utajen. „Nikdo z veřejnosti neměl na pohřeb, který se uskutečnil ve čtvrtek 14. listopadu ve Skalici, přístup. Byli tam jen rodinní příslušníci. Nebyl na něm dokonce ani nikdo z obecního úřadu," potvrdil včera redakci starosta Raškovic Jiří Blahuta.

Ani v Základní škole v Raškovicích, do které ještě před pár roky zavražděná dívka chodila, neměli o pohřbu sebemenší tušení. „Ten pohřeb už byl? Vůbec se k nám do školy tato informace nedonesla. Ani žáci o tom nemluvili, jinak bychom o tom přece museli něco vědět. Děti se s bývalou kamarádkou alespoň rozloučili tím způsobem, že prakticky hned po té tragédii ve vestibulu spontánně udělali pietní místo. Napsal se nějaký pěkný text se vzpomínkou, zapalovaly se svíčky a pokládali plyšáci," řekla ředitelka raškovické základní školy Hana Kachtíková.

Redakce zjistila, že ve zdravotním stavu postřelené jednasedmdesátileté babičky z Raškovic nenastal obrat k lepšímu a i nadále je na Anesteziologicko resuscitační klinice Fakultní nemocníce Ostrava. „Stále zůstává v naší péči. Její stav lze označit za velmi vážný," potvrdil mluvčí nemocnice Tomáš Oborný.

Okresní soud ve Frýdku-Místku už na „psychopatického" učitele uvalil vazbu. Nerozhodovalo se však u soudu, ale v opavské psychiatrické léčebně, kam byl převezen poté, co se psychicky zhroutil. Obviněný muž vzhledem ke svému psychickému stavu zřejmě nebude schopen absolvovat vazbu v klasickém vazebním prostředí a pravděpodobně skončí ve vězeňské nemocnici v Brně. Zde budou znalci mimo jiné zkoumat i jeho duševní stav. Vyjádřit by se měli k tomu, zda byl v době činu příčetný. Pedagog, který měl mít se zavražděnou dívkou poměr, by mohl u soudu vyfasovat až dvacet let vězení, v úvahu přichází i výjimečný trest.