Soud Pieterovi vyměřil trest 30 měsíců, ve čtyřleté zkušební době bude pod dohledem probační a mediační služby. Rozsudek je pravomocný. Odsouzený muž podle žalobce v podniku útočil bez zjevného důvodu.

Poškozený, jemuž je 36 let, u soudu řekl, že Pieter ho doslova odhodil do vedlejší místnosti, kde se silně udeřil do lavice. „Když jsem se zvedal, dostal jsem ránu tvrdou botou do obličeje. Byl to silný kop,“ popsal. Stokilový Pieter poté v útoku pokračoval údery pěstí. „Neříkal vůbec nic, až nakonec se zeptal, jestli mám dost,“ uvedl napadený muž.

Hádali jsme se o drobné, říká Pieter

Pieter incident nepopírá, tvrdí ale, že s hostem se pohádal kvůli drobným, které vhodil do jukeboxu. Odmítá, že by muže kopal. Dosud měl čistý trestní rejstřík. Podmínku dostal i proto, že se jednalo „pouze“ o pokus o těžkou újmu na zdraví. Trest dostal i za výtržnictví. Soudce nicméně útok označil za likvidační. Obžalovaný muž už v přípravném řízení oběti zaplatil desítky tisíc korun.

Zbitý host po incidentu silně krvácel a skončil v nemocnici. Lékaři u něj zjistili četné zlomeniny obličejových kostí. Podstoupil operaci, protože mu hrozilo, že kvůli posunuté kosti pod okem bude vidět dvojitě. Navíc mu byly nastavovány ulomené přední zuby.

O ušlou mzdu se musí soudit

Muž tvrdí, že je dodnes v pracovní neschopnosti a že se bojí trvalých následků. Náhradu ušlé mzdy však podle rozsudku musí vymáhat v občanskoprávním sporu – soud totiž vycházel ze znaleckého posudku, podle něhož utrpěl zranění, která se obvykle léčí pět týdnů. S tímto rozhodnutím ale poškozený nesouhlasil, a podal proto odvolání.

Kam dál? Rváče, kteří nedostali topinky, poslal soud pracovat