Pravděpodobně velmi špatná finanční situace před Vánocemi a vidina lehkého výdělku peněz dohnala neznámého pachatele na vlnu kriminality. V uplynulých dnech se totiž po překonání visacích zámků celoplošně oploceného areálu vloupal do jednoho ze zahradnictví na Frýdecko-Místecku.

Již při pokusu vniknout do soukromého objektu si neznámý pachatel nepočínal zrovna dvakrát opatrně. Po přelézání plotu se jedno pole plotu uvolnilo a spadlo na zem. Nadále poškodil řádně uzavřený a uzamčený fóliovník, kde na jeho zadní stěně vytvořil otvor pro vstup o velikosti v průměru okolo dvou metrů. Po vniknutí do objektu dále odcizil například pět kusů Bromélií, fontánu z foukaného polystyrénu za čtyřiatřicet tisíc korun a šest kusů Ptačího zobu vejčitolistého.

Z pozemku si nadále přivlastnil ještě jalovec stříhaného do tvaru bonsaje v hodnotě pěti a čtyřiceti tisíc korun, převislý cedr, několik desítek borovic, téměř dvacet jalovců, smrčky, cedry, javory, modříny a další rostliny. Celkově tak firmě provozující zahrádkářství způsobil zloděj škodu ve výši téměř čtyři sta tisíc korun.

„Jelikož pachatel svým jednáním způsobil větší škodu, může jej soud potrestat až pětiletým pobytem za mřížemi,“ zmínila se k možné trestní sazbě neznámého pachatele policejní mluvčí Lenka Sikorová