„Naletěla jsem už dvakrát," uvedla důchodkyně, jejíž jméno redakce zná, ale po dohodě jej nezveřejní. Naposledy se tak stalo loni v prosinci, kdy pustila do bytu muže, o němž se domnívala, že jako terénní pracovník zastupuje dodavatele elektřiny, s nímž má uzavřenou smlouvu. „Měl i nějakou visačku, takže jsem si myslela, že je to něco k vyúčtování, které se v prosinci blížilo. Měl vytříbené chování, oblek. Pozvala jsem ho dobytu a ještě jsem mu uvařila kafíčko, protože byl velmi příjemný, a dokonce sympatický. Nebyl důvod mu nevěřit, nepojala jsem stín podezření," vzpomínala.

Až nyní zjistila, že tehdy podepsala plnou moc a upsala se jiné firmě. „Před Velikonocemi jsem zažila šok. Musela jsem zaplatit tisíc korun za poskytnuté služby. A obávám se, že to nemusí být platba poslední," popsala žena. „Jsem sama, důchodkyně a nemůžu se dostat do spárů exekutorů," naznačila. Jestli má šanci se dalším složenkám nějak bránit, zjistí počátkem května, kdy chce navštívit bezplatnou poradnu pro seniory. Žije v jedné frýdecké lokalitě, kde bydlí zejména senioři v pokročilém věku, a chce proto ostatní varovat. „Tito prodejci jsou obratní řečníci. Jsou to podnikaví zmetci, takoví šmejdi v bleděmodrém. A co bych poradila ostatním? Ať na ně poštvou zuřivého psa. Mám tak bolavou duši, že to takto musím říct," omlouvala se žena se slzami v očích.

Manažerka prevence kriminality Lenka Biolková včera zopakovala, že v tomto případě je nejúčinnější známé doporučení, které zaznívá i na besedách: aby lidé tyto prodejce v žádném případě vůbec nepouštěli do svých bytů.