Podle provozovatele vykradeného rychlého občerstvení se krádež stala v noci ze soboty na neděli 20. listopadu.

„Prostě využil toho, že mám o víkendu zavřeno. Vnikl do prodejny skutečně přes malé okénko. Proto se muselo jednat o opravdu štíhlého zloděje. Někdo tlustý by prostě neměl šanci prolézt. Ukradl mi cukrovinky, cigarety, fernet, žvýkačky, lízátka a nápoje. Peníze jsem tu naštěstí neměl. Kromě toho mi poškodil plexisklo a žaluzii,“ postěžoval si poškozený provozovatel Libor Vlček s tím, že se rozhodně nejednalo o první útok.

„Tohle hladové okno provozuji už dva roky. Poprvé mě vykradli letos v srpnu, když jsem prodával u přehrady Olešná v akvaparku. Je tedy možné, že by se mohlo jednat o stejného pachatele,“ zamyslel se Libor Vlček, jenž celkovou škodu vyčíslil na deset tisíc korun.

„Pojištěné nic nemám. Zpátky nedostanu ani korunu. Po těchto neblahých zkušenostech dokonce uvažuji, že prodejnu nakonec úplně uzavřu. Navíc je v tomto období vždy nižší tržba. Kromě toho na lidi dolehla stále nekončící ekonomická krize, takže méně utrácejí. Další věc je ta, že je všude kolem hodně konkurence. Nemám to jednoduché,“ přiznal sklesle Vlček, který nevěří tomu, že by policie pobertu, který jej navštívil, dopadla.

„Jsou tady sice nějaké kamery, ty jsou ale stejně údajně mimo provoz. I kdyby ale nebyly, jsou namířeny mimo mé rychlé občerstvení,“ zamyslel se Vlček. Kolemjdoucí „vloupačka“ ani moc nepřekvapila.

„Žijeme prostě v těžké době, kdy je vysoká nezaměstnanost, která kriminalitu zvyšuje. A podle mě bude ještě hůře,“ neskrýval pesimismus R. N. ze Žabně, kterého redaktor oslovil před vykradenou prodejnou. „Případ jsme už začali prošetřovat, zloděje zatím nemáme,“ uzavřel frýdecko-místecký policejní mluvčí Vlastimil Starzyk.