„Zloděj po rozbití skleněné výlohy vnikl do prodejny, odkud odcizil vystavené zboží. Jednalo se konkrétně o hodinky, náušnice, řetízky a prsteny. Všechno bylo ze stříbra. Nic z toho jsem bohužel neměl pojištěné. Vzhledem k tomu, jaké jsou v této republice zákony, spíše se tady vyplatí krást než podnikat. Sedmnáct let platím poctivě daně. A někdo, komu se nechce vůbec pracovat, něco ukrade – a ani nejde do vazby. Je to nespravedlivý systém," rozzlobil se majitel zlatnictví Robert Prenči. Zlodějíček se ale z uloupených věcí dlouho neradoval.

„Pokud mám dobré informace, tak toho zloděje nakonec policisté dopadli. Dokonce se různými krádežemi chlubil na internetu. Proto jsme jeho fotografii vylepili přímo na prodejně. Na svědomí toho už má hodně. Z vazby jej dostala Klausova amnestie, kterou vyhlásil prvního ledna," povzdechl si Robert Prenči. Jak dále dodal, nebyl to první útok, který jeho rodina zaznamenala. „Před několika roky se mému bratrovi v Třinci stalo, že mu nějací zloději ukradli zboží za dva miliony korun. Byla to opravdu velká pálka," dodal Robert Prenči. „Hodnota odcizených šperků byla asi sedm a půl tisíc korun. Na poškozené výloze způsobil další škodu za deset tisíc korun," upřesnil tiskový mluvčí Policie ČR ve Frýdku-Místku Vlastimil Starzyk.

Zákazníci krádež komentovali následovně. „Žijeme v hodně špatné době. Nikdo si nemůže být ničím jistý. Už jsem taky byla okradena. Snažil se mě nějaký lapka okrást peněženku, kterou jsem měla v tašce. Spletl si ji ale s pouzdrem na brýle. Měla jsem vlastně takové štěstí v neštěstí," řekla Věra K. z Frýdku-Místku. „Je hrůza, co se dneska děje. Jsem smutný z toho, jak se krade. Někteří už opravdu nemají vůbec žádné zábrany," uzavřel Marián Válek z Frýdku-Místku.