„Pachatel si odtud odnesl nářadí. Například se jednalo o kladiva a vrtačky. Pobral i další věci. Celková škoda dosáhla částky sedmatřicet tisíc korun," vyčíslil tiskový mluvčí Policie České republiky ve Frýdku-Místku Vlastimil Starzyk.

Redaktor vyzpovídal několik lidí, kteří v dané lokalitě bydlí. „Už jsem o té krádeži také slyšela. Stalo se to přímo v našem vchodu. Tahle krádež nebyla zdaleka první. Už se u nás kradlo několikrát. Naštěstí jsem tam neměla schovaný kočárek, určitě bych o něj taky přišla. Co k tomu říct? Přitom hlavní vchod poctivě zamykáme. Dotyčný to musel mít dopředu takzvaně očíhnuté. O bezdomovce se podle mě nejednalo. Doufám, že se policii podaří toho zlodějíčka dopadnout," řekla před domem třicetiletá Petra Škrabalová z Frýdku-Místku.

„Obecně lze konstatovat, že krádeží v poslední době rapidně přibývá. A bude podle mě ještě hůře, protože se zároveň zvyšuje i nezaměstnanost. Zloději budou pokaždé napřed. To je prostě fakt. To pak můžete důkladně zamykat, stejně zámky jednoduše a rychle překonají," dodal J. Z. z Frýdku-Místku.

„Do našeho domu, který se nachází jen kousek odtud, se už v nedávné minulosti také kradlo. Tenkrát pobrali vše, co mohlo mít nějakou cenu. Nějaké věci mohly skončit i v zastavárně. Je opravdu smutné, jak se v současné době krade. Navíc do toho náš prezident přišel s tak stupidní amnestií. Kriminalita se bude určitě zvyšovat. Poctiví a slušní lidé se budou muset mít před těmito živly na pozoru," přemýšlel muž, který raději nechtěl být jmenován.