Dosud neznámý pachatel se do jednoho domu vloupal v úterý 8. října v nočních hodinách. „Zvenčí si otevřel sklepní okénko, které bylo pootevřené na ventilačku. Následně vnikl do sklepního prostoru, kde z vnitřní strany za užití násilí vylomil z pantu laťkové dveře, které byly zajištěny na petlici s visacím zámkem. Potom odtud odcizil horské jízdní kolo v přibližné hodnotě deseti tisíc korun," popsal jeho řádění frýdecko-místecký policejní mluvčí Vlastimil Starzyk. To pobertovi ale evidentně nestačilo, takže překonal visací zámek, kterým byly zajištěny dveře do dalších sklepních prostor, odkud ukradl i horské kolo Scot a pánské horské jízdní kolo Merida. Poté si z vnitřní strany otevřel neuzamčené vchodové dveře a prostory domu i s ukradenými koly opustil.

„Jednáním pachatele byla způsobena celková škoda odcizením v přibližné výši čtyřiceti tisíc korun," sdělil policejní mluvčí Vlastimil Starzyk.

Lidé, kteří bydlí v dané lokalitě, krádeží ani moc zaskočeni nebyli. „Já vám něco řeknu. Bydlíme v místě, kde je poměrně vysoká kriminalita, takže mě to moc nepřekvapuje. Krade se tady poměrně hodně. Může za to i vysoká nezaměstnanost. Navíc sousedíme s nechvalně známou ulicí Míru," uvažoval muž, který nechtěl být jmenován. „Jestli se mi už taky něco z mého pozemku ztratilo? Ano, bylo to většinou železo, které si ti zloději odvezli do sběrny kovů. Budu si muset zase více na své věci dávat pozor," dodala žena, která rovněž chtěla zůstat v anonymitě.