Poberta, který neměl vůbec žádné zábrany, z pokladničky ukradl 325 korun. Dlouho se z nich ale neradoval, neboť jej krátce po zavrženíhodném činu zadrželi policisté. „Na místě jej potrestali blokovou pokutou. Odcizená částka byla samozřejmě vrácena zpátky do kasičky, která byla následně upravena tak, aby se z ní už darované peníze nedaly vybrat," ujistila manažerka prevence kriminality Městské policie ve Frýdku-Místku Lenka Biolková.

Redaktor oslovil několik lidí, kteří kolem „kasičky" procházeli. Všichni se shodovali na tom, že na takto provedenou krádež musí mít někdo žaludek. „A to doslova. Absolutně nechápu, jak něco tak odporného mohl ten mladý zloděj udělat. Podle mě to bude asi špatnou výchovou, jinak si to aspoň nedokážu vysvětlit. Je jenom dobře, že jej strážníci včas dopadli," uvedla starší žena, která se představila jako Jana. K z Frýdku-Místku.

Další důchodce měl na to jasnou odpověď. „Já bych mu pořádně nasekal na zadek. Něco takového se opravdu nedělá. Loni jsem na tuto sbírku taky přispěl. Jak k tomu poctiví dárci přijdou? Je to do nebe volající. Takovéto grázlíky bych navíc potrestal veřejně prospěšnými pracemi, aby si konečně uvědomili, že peníze se dají získat jen opravdu poctivou prací," zamyslel se Pavel K. z Frýdku-Místku. „Z takových lidí, co kradou peníze, které by měly jít na dobrou věc, je mi opravdu špatně. Víte, jak bych toho dotyčného lapku potrestala já, aby to bylo účinné? Vystavila bych jeho fotografii s popiskem, co udělal, do nějaké výlohy na tom náměstí. Měl by alespoň po celém městě pořádnou ostudu," uzavřela Martina L. z Frýdku-Místku.