Předmětem jejich zájmu nebyla elektronika, ale zaměřili se na sportovní potřeby – přesněji na fotbalové branky.

„Přímo ze skladu u hřiště odcizil dvě sedmimetrové brány z hliníku v hodnotě deseti tisíc korun. Policisté nyní s trochou nadsázky prošetřují verze, zda-li pachatelé branky zdevastovali a odevzdali do sběrny s barevnými kovy, nebo se nechali unést fotbalovým Eurem 2012 a trénují kopy na bránu v soukromí," pousmál se frýdecko-místecký policejní mluvčí Vlastimil Starzyk.

Náhodně oslovená žena tento typ krádeže absolutně nechápala. „Žijeme opravdu ve zvláštní době, když se už ze sportovních areálů kradou celé fotbalové brány. Domnívám se, že ti zloději ji rozřežou a odnesou do nějaké sběrny kovů, kde za materiál dostanou pakatel, který jim ale bude stačit. Nevěřím tomu, že by je mohli policisté ještě zachránit," uvažovala žena, která nechtěla být jmenována.

Redaktor v areálu TJ Slezan natrefil na zdejšího správce. „Já jsem z té krádeže byl taky hodně překvapen. Pracuji tady už několik let, jenže něco takového se nám tady stalo poprvé. Akorát jsme tu měli vykradenou kancelář. Je to fakt síla. Myslím si, že jich bylo více, minimálně dva, jeden by měl s přenášením problém. I já si taktéž myslím, že skončily v nějaké sběrně, což jsem i řekl policistům," řekl správce Petr Kalab, který by zloděje potrestal po svém. „Jednoznačně prací. Například já ji tu mám tolik, že bych je dokázal pořádně zapřáhnout, aby mohli způsobenou škodu do poslední koruny uhradit," prohlásil Petr Kalab.

„Pachatelům hrozí za jejich jednání, které je posuzováno jako krádež, trest v odnětí svobody až na dva roky," uzavřel policejní mluvčí Vlastimil Starzyk.