První případ se stal v paneláku, který se nachází v ulici 28. října ve Frýdku-Místku. Zloděj se vloupal do sklepů, kde pobral věci za třináct tisíc korun. „Další vykradené sklepní boxy jsme zaznamenali v panelovém domě v ulici Josefa Myslivečka ve Frýdku-Místku. Pachatel se dovnitř dostal přes sklepní okno. Následně odcizil pět jízdních kol pro dospělé i děti. Ukradl i boty a helmy. V tomto případě poškození celkovou škodu odhadli na padesát tisíc korun," potvrdil tiskový mluvčí Policie České republiky ve Frýdku-Místku Vlastimil Starzyk.

Lidé, kteří bydlí v této lokalitě, mají po této krádeži strach, že by mohli dopadnout stejně. „Bydlím v panelovém domě, který stojí hned vedle. Proto mám obavy, aby se k nám taky někdo nevloupal. Dosud se nám to ale ještě nestalo. Sklep si poctivě zamykáme. Osobně jsem okraden nebyl. Na své věci si dávám velmi dobrý pozor. Když jsem v marketu, dávám si peněženku do přední kapsy, abych o ni nepřišel," řekl šestašedesátiletý Stanislav Janošec z Frýdku-Místku.

„Já bydlím v rodinném domku. Máme velkého psa, který je velmi dobrý hlídač. Zatím se k nám nikdo nevloupal. Doufám, že to tak bude i nadále. Zavíráme a zamykáme, snažíme se mít všechno zabezpečené. Jednou jsem byla okradena o peněženku v práci. Ukázalo se, že mi ji ukradl kolega. Byl to tehdy velký šok. Byla to velká částka. Tenkrát se výplata dávala v hotovosti, ještě se neposílala na účet jako v dnešní době. Navíc to bylo před vánočními svátky, takže jsem přišla i o prémie," uzavřela šedesátiletá Miluše Klimundová z Paskova.