V osmém patře si v prosklené lodžii vyhlédl bicykl. Vylezl na okno a po parapetu zdolal přibližně dvoumetrovou vzdálenost. Vytlačil zasklení a z lodžie vzal horské kolo, s nímž se poté vrátil stejnou cestou.

Obdobným způsobem a na stejné ulici kradl i o několik dní dříve. Ve druhém patře vzal z lodžie jízdní kolo. I tentokrát se procházel po parapetu.

Strážníci vyrazili do zahrádkářské kolonie v Ostravě-Výškovicích.
Když padne mlha aneb zlodějské počasí přímo vybízelo k vykrádání chat a chalup

Kromě toho se vloupal do garáží a sklepů. Bral vše, na co přišel. Někdy však odešel s prázdnou, jindy se spokojil s několika sklenicemi medu, marmeládami, ovocnými kompoty, ale také s bezovými sirupy či oblečením.

Kradl za bílého dne, kdy majitelé byli často doma. Jeho drzost neznala mezí. Kamery jej například zachytily ve chvíli, kdy na jízdním kole přijel k rodinnému domu v Krásném Poli.

Doprava v Ostravě. Ilustrační snímek.
Spor o 50 korun v MHD: „Zpět na stromy opravdu ne,“ reaguje na kritiku KODIS

„Během chvilky překonal plot domu a z garáže vzal horské jízdní kolo,“ uvedla Eva Michalíková z ostravské policie. Zloděj poté odjel na ukradeném horské kole. Bicykl, na němž přijel, vedl vedle sebe.

K vloupáním docházelo od konce srpna do listopadu. Muž je obviněn z jedenácti činů, škoda byla vyčíslena na 160 tisíc korun. Hrozí mu až pět let vězení.