V prvním případě se během minulého týdne zloděj vloupal do sklepních prostor v jednom z panelových domů ve Frýdku-Místku. Zloděj překonal mříže a následně poškodil vstupní dveře vedoucí do sklepní kóje, ze které následně odcizil pánské horské jízdní kolo modré barvy. Poškozenému tak způsobil škodu za deset tisíc korun. 

V druhém případě pachatel v neděli během dopoledne vnikl na pozemek rodinného domu ve Starém Městě, kde z garáže odcizil pánské jízdní kolo černé barvy. Zloděj to měl o to jednodušší, že zahrada i garáž byla volně přístupná. Poškozeným tak vznikla škoda zhruba za osm tisíc korun. Pachatelům v případě dopadení hrozí až dvouleté vězení. 

„Při této příležitosti bychom chtěli připomenout a apelovat na majitele nemovitostí, aby si zabezpečili svůj majetek, nedávali příležitost zlodějům, stačí opravdu okamžik a chvilka nepozornosti a můžou tak přijít o své věci a stát se tak oběťmi trestného činu. Doporučujeme zamykání nejen vstupních dveří, ale také branek i přesto, že se obyvatelé nachází na svém pozemku či domě,“ uvedla Eva Michalíková, tisková mluvčí policie. Velkou pomocí jsou také dobré sousedské vztahy a vzájemná kontrola majetku.