„Na přistávací rampě narazila do stromu, který je opatřen molitanovou žíněnkou, a vážně si poranila obě nohy,“ uvedl policejní mluvčí Milan Klézl. Zraněná žena byla převezena do Fakultní nemocnice s poliklinikou v Ostravě-Porubě. „Policisté již započali v této věci šetření pro podezření z trestného činu ublížení na zdraví s těžkou újmou z nedbalosti,“ doplnil Milan Klézl.
Už první den provozu této atrakce v sobotu 12.května letošního roku přinesl úraz. Devětatřicetiletý muž dojel do cílové stanice gorolszusu příliš rychle a při nárazu si zlomil nohu. Poté se na atrakci zranili ještě další dva lidé – jeden člověk si rovněž zlomil nohu, další si narazil záda. Žena z Orlové-Lutyně je čtvrtou zraněnou. „Každý člověk je pořádně proškolen a navíc podepisuje prohlášení, že byl s atrakcí seznámen a že se jí účastní na vlastní riziko. Úrazy by se nestaly, kdyby si lidé korigovali rychlost a přibržďovali tak, jak je obsluha instruovala,“ zdůraznil ředitel areálu Alois Martynek.
Gorolszus tvoří 232 metrů dlouhé lano, které je příčně natažené přes svah. Člověk si připoutá k tělu sedák a zavěsí se na lano. Na laně pak nabírá rychlost. Má možnost během jízdy přibržďovat karabinou, ale jen lehce, sedák se nedá úplně zastavit.

Související článek:

frydeckomistecky.denik.cz/zpravy_region/zraneni_atrakce_mosty20070728.html