Poměr nakažených k počtu testovaných klesl na 2,72 procenta, v pátek činil podle revidovaných údajů ministerstva 3,76 procenta. O víkendu ale bývají počty testovaných nižší než ve všedních dnech.

Městský plavecký stadion v Liberci
Návrat k běžnému životu? Česko čeká další vlna uvolňování

U většiny pacientů má nemoc mírný průběh. V nemocnicích jich je nyní 136, v těžkém stavu je devět z nich. Zemřelých s nemocí covid-19 je 336.

Od začátku června se denní přírůstky nakažených pohybovaly kolem padesátky. Ve čtvrtek a pátek ale skokově vzrostly na 118 a 128. Rychlejší nárůst nemocných epidemiologové odůvodnili lokálními ohnisky. Vedle Prahy jsou dvě ohniska například v Moravskoslezském kraji. Jedno souvisí se zařízením sociální péče na Frýdecko-Místecku a druhé s uhelným Dolem Darkov na Karvinsku. Nově hygienici odhalili ohnisko nákazy u výrobce plastových dílů pro automobilový průmysl v Libereckém kraji, nakazila se tam desítka lidí, dalších zhruba 80 má firma v karanténě.

V Praze jsou nové případy covidu-19 v každé městské části. Pověřená hlavní hygienička Jarmila Rážová v týdnu uvedla, že koronavirus se ve městě šíří v komunitě, ale jsou i lokální ohniska s desítkami nakažených. Například jedno z nich je spojeno se stavbou v Praze.

Majitelka Fotostudia Radmila Panáčková nabízí speciální akci, focení v rouškách, 17. června 2020 v Ostravě.
Úsměv, prosím? Nejstarší ateliér v ostravské Porubě fotí na portréty s rouškami