Ministerstvo na webu původně uvádělo, že v pondělí přibylo 2354 případů koronaviru, později své informace ale aktualizovalo.

Zavřené školy, distanční výuka dětí.
Výuka na dálku: Učitelé se nemají otrocky držet rozvrhu, říká inspekce

Méně případů než v pondělí hygienici odhalili naposledy v neděli 18. října, nižší počet ve všedním dni byl naposledy v pondělí 12. října. Počet nově potvrzených případů ale souvisí s intenzitou testování. Třeba v neděli bylo nejméně nových případů, ale i testů za čtyři týdny. Kolik testů laboratoře provedly v pondělí, oznámí ministerstvo dnes večer.

Ze 420 875 případů nákazy od březnového počátku jejího šíření v Česku se 260 542 lidí vyléčilo.

V posledních dnech zároveň s postupným úbytkem nově nakažených začal klesat i počet aktivních případů koronaviru, aktuálně jich je 155 259, většina s mírným průběhem nemoci.

Stále ale rychle přibývá úmrtí s covidem-19, za poslední týden se počet zvýšil o tisícovku na 5074. Za pondělí jich ministerstvo uvádí 95, čísla z posledních dnů ale obvykle při pozdějších aktualizacích vzrostou. Minulé úterý zemřelo 239 pacientů s koronavirem, což je nejvíc v jednom dni od počátku epidemie.

Počet hospitalizovaných se o víkendu držel pod 7800, k neděli jich bylo 7787. Pacientů ve vážném stavu mírně přibylo na 1199.

Nejrychleji se nyní nákaza šíří na Pelhřimovsku, kde za uplynulých sedm dní připadá na 100 tisíc obyvatel 1094 případů. Následuje Vsetínsku s 1070 přepočtenými případy. Relativně nejlepší situace je momentálně v Praze, kde je 265 nakažených na 100 tisíc obyvatel za poslední týden.

Peníze, mzda - Ilustrační foto
Jaké budou nejnižší mzdy? Spor o ně stále trvá, na stole je několik variant

Statistiky potvrzených případů nákazy podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) naznačují, že opatření proti koronaviru, která byla přijata před dvěma až třemi týdny, se projevují. Není důvod je tedy zpřísňovat, je nutné se spíš připravit na řízené rozvolňování, uvedl v pondělí ministr.