Dnešní debata musela být kvůli vytíženosti premiéra zrušena. Omlouváme se všem čtenářům. Své dotazy na předsedu vlády nám ale můžete posílat dál. Všechny podněty k danému tématu využijeme v debatě s premiérem ve čtvrtek 22. června. Již o týden dřív se uskuteční prezidentská debata s Petrem Pavlem.

Růst firemní daně, z nemovitosti, některých spotřebních daní, růst DPH u mnoha služeb a zboží či zavedení nemocenského odvodu a zvýšení sociálních daní u živnostníků halí do ujištění, že celková daňová zátěž se nezvýší.

Čtenáři Deníku drtivou většinou v anketě uvedli, že pro takový postup nemají pochopení. Vlastně to vnímají jako porušení smlouvy mezi občany a politiky, jimž dali svůj hlas a svěřili správu věcí veřejných.

Kdy mají lidé právo na občanskou neposlušnost? Je tím okamžikem flagrantní porušení předvolebních závazků? Nebo fakt, že úřady nestíhají vyřizovat žádosti o výplatu důchodů, takže senioři nedostávají penzi, ale stát po nich vymáhá platby sociálního a zdravotního pojištění?

Co všechno už zaznělo v unikátních debatách Deníku s premiérem Petrem Fialou? Články a videa najdete pohromadě ZDE

Nebo je tím zlomovým bodem situace rodičů, jejichž děti se nedostanou na dostupnou či vybranou základní a střední školu a poslanec jim vzkáže, že si musejí vybrat mezi dobrým vzděláním nebo domem se zahradou za městem?.

V pravidelných debatách Deníku s Petrem Fialou se budeme ptát za vás, naše čtenáře a posluchače. Otázky na dané téma pro tento týden můžete posílat na mail: otazkypremierovi@denik.cz. Deník je poté položí panu premiérovi.