Francouzská meteorologická služba již v neděli večer vydala oranžovou, tedy druhou nejvážnější výstrahu pro 42 departementů, bezmála polovinu, a varovala před vysokými "záplavovými vlnami" na pobřeží. Bez elektřiny se ocitlo na 130 tisíc domácností.

Zejména na severu Británie bouře, kterou Britové nazývají Ciara, způsobila rozsáhlé záplavy. Podle meteorologů dál hrozí zejména sněhové bouře, silný vítr a námraza, které by mohly Británii zasáhnout v příštích třech dnech. Bez proudu zde bylo přes 20 tisíc domácností.

Lidé v německém Wilhelmshavenu pozorují moře rozbouřené bouří Sabine.
Bouře Sabine ochromila Německo, vyžádala si nejméně pět raněných

V Belgii v noci na dnešek rychlost větru v nárazech přesahovala 120 kilometrů za hodinu, což je podle místních meteorologů nejvíce za posledních několik let. Místy kvůli popadaným stromům nabíraly velké zpoždění vlaky a v Bruselu v neděli večer i dnes ráno nejezdila část městské dopravy. V Zottegemu vichr zlomilkmen 150 let starého topolu.

Dvaapadesátiletá matka a její patnáctiletá dcera přišly o život lyžařském středisku Bukowina Tatrzańska na jihu Polska, když je na parkovišti zasáhla padající střecha, kterou poryv vichru strhl z půjčovny lyží.

Na jezeře se převrátil člun

Další, jednadvacetiletá dcera byla převezena do nemocnice v kritickém stavu, kde později těžkým zraněním podlehla. V nemocnici skončil i šestnáctiletý chlapec s úrazem hlavy a otec rodiny, který utrpěl psychický šok. Vichr dosahoval rychlosti až 120 kilometrů za hodinu a připravil o elektřinu 50 tisíc odběratelů.

Nejméně jednoho mrtvého si vyžádal živel ve Švédsku. V neděli večer se tam se dvěma rybáři převrátil na jezeře člun, jeden z mužů zahynul a po druhém záchranáři stále pátrají.

Orkán Sabine na Královéhradecku. Spadlý strom u obce Spy
Bouře Sabine si vyžádala jednu oběť. Bez proudu byly tisíce domácností

Ve Švédsku a v Norsku bouře rovněž silně narušila dopravu, v neděli i dnes musela být zrušena řada letů a nevyjelo mnoho trajektových a vlakových spojů. Až do půlnoci byl kvůli vichru mimo provoz most přes úžinu Öresund spojující Dánsko se Švédskem.

V Estonsku se ocitlo bez elektřinu 2300 domácností, v Litvě asi 3000. Silný vítr ovlivnil i místní leteckou a lodní dopravu.

V Česku vítr dosáhl v noci na dnešek rychlosti až 180 kilometrů za hodinu a přerušil na mnoha místech dopravu i dodávky proudu. Vítr ovlivnil také leteckou dopravu. Preventivně byly uzavřeny některé parky, hřbitovy či zoologické zahrady.