VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Frydeckomístecko

dnes 08:00

Další omezení: ŘSD plánuje opravu mostů na silnici I/56

Na další dopravní omezení na silnici I/56 se musejí připravit řidiči na Frýdlantsku. Ředitelství silnic a dálnic, jemuž cesta patří, vypsalo zakázku na opravu tří mostů, které jsou ve špatném technickém stavu.

včera 17:11

OBRAZEM: Začínají mrazy, Lysá zažila nejstudenější den v sezoně

Po teplotně nadprůměrných podzimních týdnech začala v regionu úřadovat zima. Podle předpovědi meteorologů se budou teploty po celý příští týden pohybovat přes den jen těsně nad bodem mrazu.

včera 07:41

Silničáři jsou kvůli zimní údržbě v pohotovosti

Podle předpovědi meteorologů by měli být silničáři v příštím týdnu ve střehu. Teploty klesnou pod nulu a vyskytnou se i srážky. Firmy, které zajišťují zimní údržbu, se dušují, že jsou na nástrahy počasí dobře připraveny.  

16.11.2018

Kouzelný podzim lákal k výletům do hor

Beskydy – Babí léto bylo letos doslova pohádkové, což se odrazilo také v návštěvnosti Beskyd. Zvýšený počet turistů v drtivé většině zaznamenaly i horské chaty, do kterých lidé buď přímo mířili, či jen kolem procházeli a zastavili se na občerstvení.

15.11.2018

Pozor na medvěda, varoval ostravický obecní úřad

Na rozhraní Ostravice a Čeladné byl ve čtvrtek okolo osmi hodin ráno údajně spatřen medvěd. Informoval o tom obecní úřad v Ostravici s tím, aby lidé dbali zvýšené osobní bezpečnosti.

15.11.2018

V třinecké Sosně vyrostl hrad

Původní dětské hřiště v třinecké části Sosna je minulostí. Železné prolézačky či kolotoč nahradily nové a hlavně moderní prvky – navíc v atraktivním kabátě.

15.11.2018

Sdílená růžová kola mají brázdit město i v příštím roce

Obliba sdílených růžových kol, které se od začátku září objevily v ulicích Frýdku-Místku, předčila očekávání. I proto vedení magistrátu plánuje, že služba bude fungovat i v příštím roce.

14.11.2018

Město vybudovalo na hlavním tahu semafory. Zatím ale nefungují

Semafory, které město vybudovalo na křižovatce místeckých ulic Frýdlantská a Čelakovského, což je na hlavním tahu na Frýdlant a na Beskydy, zatím nefungují. Doposud jsou v režimu blikavé žluté, čímž upozorňují řidiče na místo, kde je nutno dbát zvýšené opatrnosti.

14.11.2018

Promovat po šedesátce? V Třinci úplně v pohodě

Hotovo! Senioři to mají řečeno s trochou nadsázky úspěšně za sebou. Slavnostní promocí totiž ukončilo v úterý 13. listopadu studium univerzity třetího věku 160 posluchačů z Třince a širšího okolí.

13.11.2018

Magistrát vyzkouší nový služební elektromobil

Nový elektromobil značky Volkswagen eGolf slouží od pátku ke služebním účelům zaměstnancům třineckého magistrátu.

12.11.2018

Obchvat a dopravní omezení v Místku

Frýdek-Místek - Sen mnoha řidičů se pomalu ale jistě začíná plnit.

10.11.2018

Hasiči lovili a ošetřovali pštrosa

Vendryně – Dvě jednotky hasičů se zapojily v pátek večer do odchytu dospělého pštrosa, který utekl z menší farmy na Třinecku. Zhruba po půlhodině jej hasiči společně s policisty chytili, hasiči mu ještě museli opatrně, za asistence majitele, ošetřit ošklivé zranění na krku.

10.11.2018

Třinec uctil památku válečných veteránů

Třinec – Hutnické město si v pátek připomnělo Den válečných veteránů, který celosvětově připadá na 11. listopad.

9.11.2018

Ve Frýdku-Místku bude kvůli poruše odstávka tepla a teplé vody

Bez tepla a teplé vody se bude muset několik desítek hodin obejít většina obyvatel Frýdku-Místku. 

9.11.2018

Úpravna vody prochází velkou rekonstrukcí

Frýdlant nad Ostravicí Loni v úpravně vody v Nové Vsi u Frýdlantu nad Ostravicí začal investiční projekt za více než 50 milionů korun s cílem zefektivnit zpracování kalu vznikajícího při úpravě surové vody na vodu pitnou.

9.11.2018

Mosty: volbu starosty sledovaly na dvě stovky lidí

To se jen tak nevidí. Středeční ustavující zasedání nově zvolených zastupitelů v Mostech u Jablunkova sledovalo téměř dvě stovky občanů. „U nás to bývá zvykem,“ bylo mi řečeno.

8.11.2018

V některých obcích jsou změny spíše „kosmetické“

Ustavující zasedání nových obecních zastupitelstev patří minulosti. V některých obcích s napětím očekávali, kdo se ujme postu starosty, v jiných naopak nebylo s trochou nadsázky ani co řešit.

7.11.2018

ŘSD ví, kdo postaví zbytek obchvatu Frýdku-Místku

Firmy výrazně stlačily cenu za druhou část obchvatu Frýdku-Místku. V tendru uspělo jiné sdružení firem, než které buduje první etapu stavby.

6.11.2018

Centrum volného času v Hrádku čeká čilý stavební ruch

Centrum volného času v Hrádku je nedílnou součástí života v obci. Hrádečtí se nyní chystají vypsat výběrové řízení na rekonstrukci druhé části dvojdomku, která je již majetkem obce.

5.11.2018

Rekonstrukce přehrady Šance skončila

/FOTOGALERIE/ Stavební práce na největší beskydské vodní nádrži Šance trvaly tři roky. Stály bezmála půl miliardy korun.

5.11.2018

Na okraji Třince je kvůli opravě silnice uzavírka

Ředitelství silnic a dálnic chystá opravu povrchu na silnici I/68 v Neborech, kvůli které dojde v tomto týdnu od pondělí až do neděle k úplné uzavírce silničního provozu v úseku od křižovatky se „starou“ I/11 pod neborovským kopcem po připojení na obchvat.

5.11.2018

Vraky aut hyzdí ulice, odtah ale má pravidla

Poničená auta bez SPZ občas lemují ulice tuzemských měst. Rozlišit, co je a co není vrak, který musí z ulice zmizet, však není tak snadné, jak by se mohlo zdát.  

4.11.2018

Šance v plné parádě. Rekonstrukce v pondělí po 3 letech oficiálně končí

FOTOGALERIE/ Po třech letech bude v pondělí 5. listopadu 2018 slavnostně oficiálně dokončena rekonstrukce vodního díla Šance na řece Ostravici.

3.11.2018

V Nošovicích se auta vyrábí už 10 let. Podívejte se, jak vypadaly oslavy!

FOTOGALERIE/ Rovných deset let dnes uplynulo od chvíle, kdy z konce montážní linky v nošovické průmyslové zóně sjel první vyrobený vůz bílý Hyundai i30 první generace. Za tu dobu z linky sjelo 2,835 milionu aut, která byla exportována do šestašedesáti zemí světa.

2.11.2018

DUŠIČKY: Jaké jsou trendy v regionu? Lidé se vracejí k přírodě

Největší poptávka je o kytice nebo věnce z přírodních materiálů, stálicí jsou pak chryzantémy v květináčích.

2.11.2018

Investor chystá v Místku velkou výstavbu bytů, řeší se doprava

Nové bytové domy by měly vyrůst na zpustlém pozemku u Bezručovy ulice ve Frýdku-Místku. Postavit je má soukromý investor. Lidé z okolí se ale bojí, že stavba zhorší kvalitu jejich bydlení.

1.11.2018

Pešatová je znovu starostkou Frýdlantu

Ve funkci starostky Frýdlantu nad Ostravicí setrvá Helena Pešatová, která stojí v čele města od roku 2010. Na čtvrtečním ustavujícím zasedání o tom rozhodli zastupitelé.

1.11.2018

Nebylo co řešit, primátorkou je Věra Palkovská

Rok 2018 se nesmazatelně zapsal do historie Třince povýšením na statutární město. Ve čtvrtek tak zastupitelé hutnického města poprvé volili místo starosty primátora.

1.11.2018

Hrad Hukvaldy ještě nezavírá brány

Návštěvní sezona na hradě Hukvaldy ještě nekončí.

1.11.2018

Jablunkov má nového místostarostu

Nejvýchodnější město Česko republiky povede z pozice starosty Jiří Hamrozi, místostarostou byl na ustavujícím zasedání zastupitelů zvolen Luboš Čmiel, který tak nahradí Stanislava Jakuse, jenž v podzimních volbách nekandidoval.

31.10.2018

Bývalý horník postavil kapličku zasvěcenou svaté Barboře

Dušan Vepřek z Raškovic pracoval dlouhé roky na Dole Paskov. V okolí bydliště mu chyběla stavba, která by odkazovala na svatou Barboru jako patronku horníků. Proto takovou kapličku sám postavil u svého domu – kolemjdoucí se můžou zastavit, pomodlit a vzpomenout na horníky.

31.10.2018

Ve Frýdku-Místku skončila další ubytovna

Problémová ubytovna v ulici F. Čejky v Místku, ve které bydlelo až třicet lidí, byla v minulých dnech vyklizena a uzavřena. Poté, co magistrát zhruba před rokem vyhlásil lokality, ve kterých nebudou nově přistěhovaným lidem vypláceny doplatky na bydlení, jde už o druhou zavřenou ubytovnu. Nedávno ukončila provoz Karlovka v ulici Míru.

30.10.2018

Primátorem Frýdku-Místku je znovu Pobucký, náměstků přibylo

Frýdek-Místek má staronového primátora. Zastupitelé zvolili do funkce Michala Pobuckého z ČSSD, který stojí v čele města s krátkou přestávkou od roku 2012. Městskou radu kromě sociálních demokratů tvoří zástupci hnutí ANO a KDU-ČSL. Rozhodnutí padlo na úterním ustavujícím jednání zastupitelstva.

30.10.2018

Nezvyklé teplo: část regionu zažila téměř tropickou noc

Pozoruhodně vysoké teploty v noci z pondělí na úterý ovládly značnou část Moravskoslezského kraje. V Lučině u Žermanické přehrady vyšplhala noční teplota v maximech přes dvacet stupňů Celsia, nejméně bylo 19,3 stupně.

30.10.2018

Mezi nemocné děti zavítala filmová sestřička

Herečka Veronika Jeníková, známá například jako zdravotní sestra ze seriálu Ordinace v růžové zahradě či filmu Bony a klid, v pondělí zavítala na pozvání Kiwanis klubu Ostrava mezi nejmenší pacienty frýdecko-místecké nemocnice.

29.10.2018

Na hlavní silnici do Beskyd mají přibýt středová svodidla

Středová svodidla, o kterých se hovoří už řadu let, by se zanedlouho měla objevit na silnici I/56 mezi Frýdkem-Místkem a Frýdlantem nad Ostravicí.

29.10.2018

Děti si užijí podzimní prázdniny v knihovně

Knihovna Třinec připravuje na podzimní prázdniny speciální program pro děti a upravenou otevírací dobu. V pondělí 29. října a v úterý 30. října bude výjimečně otevřeno už od 8 hodin. Děti si budou moct vytvořit draka nebo zahrát s knihovníky deskové hry. A to není zdaleka všechno. 

28.10.2018

Prodejna, která vyhořela, se v Místku už neotevře

Vyhořelá prodejna Albert na místeckém sídlišti Riviéra, kterou začátkem července postihl požár, se zákazníkům neotevře.

28.10.2018

Rok 1918 ve Frýdku a Místku vyvolal nejen nadšení

Rok 1918 znamenal zánik jednoho velkého mnohonárodnostního státu a vznik několika malých mnohonárodnostních států, mezi nimi i Československa. Frýdek a Místek se staly jeho součástí, i když v případě Frýdku tomu mohlo být úplně jinak.

27.10.2018

V areálu pivovaru se to hemžilo hasiči

Cvičný únik amoniaku v areálu nošovického pivovaru Radegast zaměstnal pět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů.

27.10.2018

Dobrovolníci sázeli jedle pod vrcholem Ostrého

Horská chata Kozinec v Třinci, pátek 8 hodin ráno – teplota přes sedm stupňů Celsia, přes trhající se mraky se dere sluníčko. Dobrovolníci jsou připraveni sázet jedle.

26.10.2018

Kdo postaví poslední část obchvatu Třince? ŘSD vypsalo tendr

Ředitelství silnic a dálnic po dvou letech znovu vypsalo tendr na stavitele poslední chybějící části obchvatu Třince. Dokončení trasy v úseku mezi městskou částí Nebory a Třanovicemi v ideálním případě nastane v roce 2022.

26.10.2018

Dům dětí a mládeže přestavují

Zázemí pro mládež v nejvýchodnějším městě České republiky prochází proměnou. Dům dětí a mládeže bude nově navíc bezbariérový.

26.10.2018

Hasičárna je minulostí, vydala i tajemství

Základna jablunkovských hasičů už neexistuje. Byla zbourání a místo ní vyroste moderní integrované výjezdové centrum, ve kterém naleznou zázemí nejen hasiči, ale i městští strážníci a zdravotnická záchranná služba.

25.10.2018

Město Frýdek-Místek na jaře opět rozkvete

Pracovníci technických služeb ve Frýdku-Místku vysadili cibuloviny i na nových místech.

24.10.2018

Úleva pro obec: dálnice mezi Frýdkem a Dobrou bude bezplatná

Zhruba čtyřkilometrový úsek dálnice D48 mezi Frýdkem-Místkem a Dobrou budou moci řidiči od příštího roku využívat i bez dálniční známky. Ministerstvo dopravy to navrhuje v nové vyhlášce.

24.10.2018

Alej dobra bude bohatší o další stromy

Alej dobra jako symbol soudržnosti regionu se v listopadu opět rozroste o další tři jabloně. Myšlenka manželů Rychtárkových z chaty Hrádek v Hrádku dostala čtyři roky nazpátek i podporu obce.

23.10.2018

Nové značky omezí jízdu kamionů kolem přehrady Šance

Nákladní vozidla v zimě často brání provozu na kopcovité silnici u přehrady Šance. Změnit to má nový systém.

22.10.2018

Kupujete topivo na zimu? Nenechte se napálit

Obránci spotřebitelů upozorňují: Při nákupu topiva na zimu buďte pozorní! Dvojnásob to platí, pokud se rozhodnete pro výhodnou nabídku z různých letáčků.

21.10.2018

Kinosál proměnili na reprezentační sál

Radnice Jablunkova skrývala ve svých útrobách doslova skvost, který byl roky ukryt za plátnem kina či zastavěn necitlivou rekonstrukci. Řeč je o bývalém kinosálu a obřadní síni, které byly „násilím“ odděleny.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT