„Jsem tady spokojená. Máme totiž mladého starostu i místostarostu. A opravdu jde vidět, že se starají o obec. Už v dřívějších letech byl opraven kostel, škola i školka. Také budova obecního úřadu se nadstavovala a prošla opravou. U školy se bude opravovat hřiště a slyšela jsem, že tam mají přibýt i tenisové kurty. Před rokem postavili v obci i nové dětské hřiště," řekla dvaašedesátiletá žena ze Sviadnova.

Dodala, že se obec rychle rozrůstá, protože se zde staví spousta nových domů. Že jsou malou obcí, mají i dost vybavenosti cyklostezku, obecní byty i penzion.

Starosta obce sdělil, že chystají rekonstrukci antukového hřiště u tělocvičny základní školy.

„Máme v plánu vybudovat zde celoroční multifunkční hřiště. Přibudou na hřišti i dva nové kurty, které budou mít využití nejen na tenis, ale i na veškeré míčové sporty. Staré odporné oplocení hřiště nahradí nové mantinely. V zimě se tak snáze bude tvořit a udržovat ledová plocha," oznámil starosta Sviadnova David Novák .

Spokojený je i zaměstnanec obce Dalibor Recman. „Pracuji pro obec a pořád máme co na práci. Vesměs je všechno spravené, ale vždy se něco najde. Jsem tady spokojený," sdělil třiatřicetiletý muž ze Sviadnova.

Nejmenovaná třiaosmdesátiletá žena si stěžovala na hřbitovní túje. „Lítá z nich smetí, takže je všude po hrobech. Obec by mohla toto smetí ze stromů alespoň odfoukávat," přála si starší žena.

„Víme, že v urnovém háji jsou staré tújky, které značně znečišťují okolní hroby. Snažíme se to uklízet. Probírali jsme už toto téma a máme v plánu postupně skácet staré tújky a nahradit je novými stromy," dodal David Novák.