Už od 1. března se mohou do vyhlášené veřejné soutěže hlásit jakékoliv firmy z celé Evropské unie, které splní vstupní podmínky.  Jsou jimi čtyři reference na stavební práce ve výši 150 milionů korun, dvě reference na sportoviště ve výši 50 milionů korun a jedna reference na ledovou plochu ve výši 20 milionů korun.

Konečného dodavatele stavby chce pak město vybrat v elektronické aukci. S prvním výkopem se počítá již letos.

„Cena uvedená na centrální adrese za stavební práce plus stavební náklady je stanovena na 390 milionů korun. Pokud vše půjde dobře, odhaduji, že cena spadne zhruba na těch 300 milionů korun,“ uvedl na pondělním tiskovém zasedání náměstek primátora Michal Pobucký (ČSSD). 

Jak bude probíhat aukce? Co čeká starou sportovní halu? Co vše nabídne nová hala?

Více o tématu se dočtete v tištěné nebo elektronické verzi Deníku

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoli a kdekoli na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.