„Esoterika, to není jen klasický veletrh, ale především den doslova nabitý programem, ve kterém každoročně vystupuje celá řada uznávaných osobností. Na třetím ročníku festivalu vystoupí 17 přednášejících s 21 přednáškami,“ shrnula za pořadatele Veronika Hodinková.

Dodala, že v divadelním sále vystoupí Jaroslav Drábek s Hrou na tibetské mísy. S přednáškou Zachráníme lásku? se představí již tradičně psycholožka Patricie Anzari. Ve společenském sále jako první vystoupí David Frej, který bude mít dvě přednášky na téma Biologické hodiny a biorytmy a Vliv našeho režimu, stravy, sexu a spánku na naše zdraví. „Jako poslední ochutnávku nabídneme léčivé rostliny v přednášce Pavla Váni Byliny jako ochrana zdraví,“ poznamenala Veronika Hodinková.

V loutkovém sále budou návštěvníci festivalu poslouchat Zákon přitažlivosti a havajské učení, které připraví Alena Kvěch a Sumito Petr Mikulka.

Veronika Hodinková upozornila, že zájemci se mohou v sobotu seznámit rovněž s „úžasnou metodou Ho´oponopono“. Jedná se o techniku nalezení vlastního já. Esoterický festival nabídne také workshopy, půjde například o terapie pohybem s Markétou Kukuczkovou, flamenco tanec ohně s Zdeňkou Špilerovou, připraveno je i Probuzení vnitřní ženy ukázky uklidňující Tantra jógy s Hankou Radostnou Príbelovou.

Vše podle Veroniky Hodinkové doplní bohatý doprovodný program. Lidé se budou moci podívat na zdravou výživu (vitaminátor, rakytník), oblečení, bižuterii, mandaly, sošky, bio kosmetiku, knihy nebo tantrické masáže. Na své si přijdou zájemci o relaxační a meditační hudbu.

Slavnostní zakončení festivalu proběhne v sedmnáct hodin v divadelním sále kulturního domu Trisia, kdy je v plánu koncert Štěpána Raka s názvem Svět Vůní. V programu zazní i písně Vůně podzimu, Cypriš, Levandule, Růže, Babiččina zahrádka a Máta peprná.

Štěpán Rak je uznávaný kytarový virtuos, skladatel, profesor pražské Akademie múzických umění, astrolog a numerolog. V roce 2000 byl jmenován historicky prvním vysokoškolským profesorem kytary České republiky. Tento titul mu udělil prezident Václav Havel.

Celodenní vstupné na sobotní festival je 200 korun, za přednášku je to sto korun.

K celodennímu vstupnému si lze dokoupit za padesát korun vstupenku na koncert Štěpána Raka. Samostatně stojí koncert 200 korun a v den konání 250 korun.