Zcela zaplněný sál obecního domu praskal ve švech, o recesi nebyla nouze. O vše se postaraly členky Klubu žen z Horních Domaslavic, které už čtvrtým rokem úspěšně baví svými akcemi místní i lidi z okolí. Na letošní oslavy MDŽ se sjela necelá dvoustovka zástupkyň něžného pohlaví. Celá show se odehrávala v „Rusku“, nechyběly tedy ruské tanečnice, Kalinka v podání kapely Slepí křováci ani tradiční břízky.

Velký ohlas však u obecenstva sklidilo divadelní představení legendární ruské pohádky Mrazík, na jehož provedení se členky klubu poctivě připravovaly. S hereckými výkony, kostýmy a detailně vytvořenou dekorací by se nemusely stydět vyrazit ani na divadelní prkna. „Role jsme si vybraly každá sama, já se hned hlásila o Marfušu,“ řekla Yveta Rusnáková, jedna ze zakladatelek a tahounů klubu. Nepopřela, že každá z hereček před každým vystoupením trpí obrovskou trémou.

„Bylo to výborné. Loni jsem nebyla, ale tentokrát jsem byla pozvaná, proto jsem tady. Je fantastické, že ty ženské dají takto něco dohromady. To se vidí v málokteré obci. Doufám, že u nás také něco podobného dokážeme,“ ocenila nadšeně výkon protagonistek Milena Dutková z Dolních Domaslavic.

Stejně spokojená byla i Narcisa Blandová. „Úžasné! Přijela jsem zde na pozvání sestry až ze Strakonicka, a to jen proto, abych se na tu slávu podívala,“ řekla žena s tím, že nebude váhat na podobnou akci do Horních Domaslavic kdykoliv opět přijet.

Jak Yveta Rusnáková později prozradila, přípravy na oslavy MDŽ nebyly zrovna ideální. „Nedávno byly prostory obecního domu zatopeny vodou, všechno bylo mokré. Proto jsme chodily nacvičovat na obecní úřad do malé zasedačky, což byl samozřejmě problém. Všechno se ale nakonec podařilo, a to také díky frýdecko-místeckému magistrátu, který nám půjčil vysoušeče,“ dodala.

Jak dále popsala, do takových akcí se vždy zapojuje spousta členů rodin, nápomocna je jim i kapela Slepí křováci.  

 O žaludky návštěvníků se postarala další skupinka skalního „babince“. „Všechny z nás dělají, co je třeba. Máme to rozdělené. Některé hrají, jiné jsou v kuchyni,“ upřesnily ženy při převlékání se do kostýmů.

Zatímco si lidé v sále pochutnávaly na excelentním kuřecím závitku ve slanině plněném nivou, kuchařky už připravovaly domácí štrůdl. To aby náhodou nikomu nezahládlo po zlatém hřebu večera, kdy na plac nakráčeli zpěváci. Neckář, Tučný, David, Kotvald, Gott a další rozezpívali a roztleskali publikum. Tým ženských, který si ze sebe dokáže udělat srandu, ukázal, že umí pobavit i ostatní přesto, že většinou všechno platí z vlastní kapsy.