Jste-li student, nezaměstnaný, důchodce, nebo pokud jste na rodičovské dovolené či máte chvilku volného času, který byste chtěli věnovat něčemu prospěšnému, je zde šance pro vás.

„Hledáme někoho, kdo si bude s těmito lidmi povídat, číst knihy, sportovat nebo s nimi chodit jen tak na procházky. Samozřejmě se ale nebudeme bránit, pokud někdo bude chtít realizovat vlastní zajímavé programy,“ prozradil Michal Čančík, vedoucí Dobrovolnického centra ADRA. Pokud si nejste jistí, že jste pro takovou práci ti praví, nemusíte se obávat. „Připravili jsme jednodenní školení, které se uskuteční v neděli 18. března od 9 do 14 hodin v multifunkčním centru Náš svět v Pržně,“ doplnil Michal Čančík.

Dobrovolnické centrum bude pro dobrovolníky rovněž zajišťovat supervizi, pojištění a proplácení cestovného. „Na závěr nutno říci, že dobrovolníci nenahrazují personál, ale přinášejí něco navíc. Obohacují tak nejen jiné, ale i sami sebe. Studenti a nezaměstnaní získávají také praxi, zkušenosti a informace, které vedou k jejich lepšímu uplatnění na trhu práce,“ upřesnil Michal Čančík.

Jak se na dobrovolnictví dívají lidé ve Frýdku-Místku, zjišťoval Deník přímo v ulicích města. „Určitě to je potřebná činnost. Já bych to však z časových důvodů dělat nemohla. Mám malé děti, práci,“ řekla Martina Malowiczorová. „Nikdy jsem o tomhle nepřemýšlel, ale vím, že někteří spolužáci se do nějakých podobných projektů zapojují. O co přesně jde, ale nevím,“ svěřil se Petr Sobek. „Těmto projektům fandím. Je dobře, když někdo udělá něco pro druhého a na prvním místě nejsou peníze,“ uzavřel Břetislav Homola.