„Přímo tady u nás ve městě či v jeho blízkém okolí v Beskydech se dá provozovat intenzivně, celoročně a na vysoké úrovni, ať už ve formě rekreační či vrcholové, a to v mnoha odvětvích. V tom nám mnohá města mohou trochu i závidět. Sport navíc dělá Frýdlantu nad Ostravicí velice dobré jméno. Nechybějí vzory,“ řekla starostka Frýdlantu Helena Pešatová s tím, že se jedná o úspěšné olympioniky.

„Naše historicky nejúspěšnější hráčka stolního tenisu Marie Hrachová, bronzový medailista z olympijských her v Moskvě 1980, cyklista Vlastibor Konečný, několikanásobní držitelé světové trofeje mezinárodní motocyklové soutěže Šestidenní bratři Kmošťákové, plachtaři ve frýdlantském aeroklubu, ti všichni se na podpoře sportovních aktivit ve městě díky svým zkušenostem dodnes významně podílejí. Daří se ale i tenistům, mladým florbalistům, fotbalistům, velice aktivní a úspěšný je turistický oddíl mládeže a další,“ vypočetla Helena Pešatová.

Marie Hrachová je trenérkou extraligových stolních tenistek SK Frýdlant nad Ostravicí a po loňském bronzu se svými svěřenkyněmi letos znovu usiluje o medailové umístění v nejvyšší domácí soutěži.

Marie Hrachová získala v minulých dnech v rámci vyhlášení nejlepších sportovců Moravskoslezského kraje nejvyšší ocenění v kategorii trenér cvičitel. „Je to samozřejmě příjemné, ovšem sport to je každodenní tvrdá a trpělivá práce. Náš klub působí nejen v extralize žen, jako tým s řadou českých reprezentantek ve svém středu, ale hraje i ženskou divizi , mužské okresní soutěže a okresní soutěže mládeže. Navíc se staráme o 40 dětí v naší přípravce a už uvažujeme o jejím rozšíření,“ prozradila Marie Hrachová.

„Podpora činnosti sportovních klubů, organizací a spolků je jednou z našich priorit. Formou grantů jsme v této oblasti v letošním prvním pololetí rozdělili 712 tisíc korun. V květnu přijde na řadu kolo druhé,“ dodala Helena Pešatová. „V plném proudu jsou práce na zahájení výstavby Beskydské cyklotrasy, v letošním roce bude dokončena revitalizace frýdlantského relaxačního centra Kotelna, v měsíci červnu jsou na programu oblíbené Frýdlantské sportovní hry, hodně živo bude i na frýdlantském letišti a znovu naplno ožijí i ostatní kolbiště i turistické stezky na hlavních beskydských hřebenech a v masivu Ondřejníku,“ uzavřela Helena Pešatová.