Vilém Čok se narodil 7. září 1961 v Mladé Boleslavi. Jeho diskografie je velmi bohatá – zatím poslední počin nese název Živá voda (2011). Kariéra Viléma Čoka se začala odvíjet už v roce 1978, kdy založil pražské punkové trio Zikkurat.

V únoru 1981 pak uskutečnil svůj životní přestup do legendárního Pražského výběru, kde nahradil Ondřeje Soukupa. Po zákazu Pražského výběru v roce 1983 hrál Vilém Čok se skupinou Moped. V roce 1986 začal opět koncertovat s Výběrem a byl hostujícím zpěvákem a baskytaristou skupiny Stromboli, kterou založil kytarista Výběru Michal Pavlíček.

Koncem osmdesátých let založil skupinu Nová růže, po jejím rozpadu vytvořil skupinu Delirium tremens. V roce 2003 začal opět koncertovat Pražský výběr, avšak po třech letech se definitivně rozpadl.

Vilém Čok pak zpívá se svou skupinou ByPass, která naplno koncertuje od roku 2005, a kromě účinkování v kapelách ho bylo možné vidět i v několika muzikálech – Pěna dní, Kráska a zvíře, Krysař, Jesus Christ Superstar, Mrazík, Johanka z Arku a Excalibur.